סמבה במגף: 11 הברזילאים הטובים באיטליה

מקאפו, דרך קאקה ועד רונאלדו. כוכבי הענק שרקדו בסריה A

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  13.05.20 - 21:05
תחילת כתבה

ביום שבו קיבלנו את הבשורה הנפלאה כי הסריה A צפויה לשוב אלינו בעוד חודש, באיטליה חזרו אחורה בזמן ודירגו את הרכב הברזילאים הטובים ביותר ששיחקו בארץ המגף. ב-11 שולטים בעיקר כוכבי העבר של מילאן, אינטר ורומא שהפגינו דומיננטיות כל אחד בתקופתו.

שוער: ז'וליו סזאר - אינטר
בשיאו סזאר נחשב לאחד מהשוערים הטובים בעולם וזכור בעיקר מעונת הטרבל המדהימה עם הנראזורי. הוא קטף את הפסגה בנקודות בודדות, כאשר הקדים את דידה ממילאן ואת השוער הברזילאי הטוב בעולם הזמנים, קלאודיו טפארל. סזאר היה החבילה השלמה בין הקורות - אתלטי, בעל אינסטינקטים ואינטליגנציה שזיכו אותו במקום הראשון.

מגן ימני: קאפו - רומא, מילאן
ככל הנראה המגן הימני הטוב בכל הזמנים שהפך את התפקיד לגרסה התוקפנית המוכרת לנו כיום. כינויו היה ה'פנדולינו' על שם רכבת האקספרס שלא עוצרת. במהלך 11 עונותיו בארץ המגף, קאפו חרך את האגף הימני כמו רכבת הנוסעים שמעולם לא הפסיקה לעלות ולרדת.

בלם: לוסיו - אינטר, יובנטוס
ה'סוס' שיחק בסריה A במשך שלוש וחצי עונות בלבד, ובזמן כה קצר הספיק לזכות בכל התארים האפשריים. הבלם החסון נחשב לאחד הטובים בדורו בעמדה וגם במדי הסלסאו חווה הישגים נפלאים כמו הזכיה במונדיאל של 2002.

בלם: אלדאיר - רומא
אלדאיר הוא השחקן הזר בעל מספר ההופעות הגדול ביותר בתולדות הזאבים. הבלם היה כה אהוב שהמועדון הפריש את החולצה עם הספרה שש לתקופה מסוימת. בעידן בו רומא לא הייתה הקבוצה הטובה ביותר באיטליה, אלדאיר הצליח לזכות בסקודטו, בגביע האיטלקי ובסופר קופה ולנצח יזכר כאחד הבלמים הטובים של הליגה.

מגן שמאל: ברנקו - גנואה
עבור אוהדי הכדורגל האיטלקי בתחילת שנות התשעים שום דבר לא היה מרגש כמו לראות את ברנקו מתכונן לבעיטה חופשית. ברנקו היה מצוין בשני צדי המגרש כשהקדים את זמנו עם הדהירות קדימה.

קשר מרכזי: דונגה - פיזה, פיורנטינה, פסקארה
הקשר הקשוח זכור בעיקר כשלבש את הסגול של פיורנטינה 124 פעמים. דונגה היה ההיפך משחקן ברזילאי טיפוסי ולמרות טכניקה טובה, התכונה הבולטת ביותר שלו הייתה החוכמה הטקטית שהעניקה לקבוצות שלו יתרון אדיר.

קשר מרכזי: פלקאו - רומא
פאולו רוברטו פלקאו נתפס בעיני רבים כאחד השחקנים הטובים בתולדות רומא. קשר אלגנטי עם טכניקה יוצאת דופן. הוא פשוט היה השחקן השלם, ידע לעשות עבודת הגנה וגם לכבוש שערים כשצריך. אגדת הג'אלורוסי הספיק להניף שני גביעים ולזכות בסקודטו אחד במהלך חמש עונותיו במועדון.

קשר התקפי: קאקא - מילאן
העובדה שזיקו החמיץ את ה-11 בגלל קאקה אומרת הרבה. הברזילאי שבה את הליגה ולא רק את מילאנו, ובאותם ימים הוא פשוט היה הטוב בעולם. הקשר זכה עם מילאן בכמעט כל תואר אפשרי, כשההישג המשמעותי ביותר שלו היה הזכיה בליגת האלופות ב-2007 שבה הוא עשה ככל העולה על רוחו.

קשר התקפי: רונאלדיניו - מילאן
אחד השחקנים המוכשרים, אם לא המוכשר ביותר בתולדות המשחק, הגיע לאיטליה כששיאו כבר מאחוריו. למרות זאת, רונאלדיניו רקד על המגרש כמו שרק הוא יודע וסיפק לכולם רגעי אושר. הקשר הססגוני זכור בארץ המגף בעיקר כאחד מאלו שהחזירו את תואר הסקודטו למילאן.

חלוץ: אדריאנו - אינטר, פיורנטינה, פארמה, רומא
בשיאו, אדריאנו היה פשוט בלתי ניתן לעצירה. רבים בעיקר זוכרים את התקופה שלו במדי אינטר אך גם בשאר הקבוצות הוא הראה ניצוצות של גאונות שזיכו אותו למקום ב-11. אם החלוץ לא היה סובל מדיכאון ומתמכר לאלכוהול, כנראה שהיה כובש את הפסגות הכי גבוהות כשבאותם ימים, לפרקים, אדריאנו נראה כמו השחקן הטוב בעולם.

חלוץ: רונאלדו - אינטר, מילאן
הברזילאי כונה ה'הפנומן' בזכות ולא בחסד. לרונאלדו היה כמעט הכל - מהירות, יכולת טכנית, כוח, קור רוח. ובכן, מה לא היה לו? ברכיים בריאות, היא התשובה לשאלה זו. אפשר להגיד שאם החלוץ היה נשאר כשיר הוא היה נחשב כחלוץ הטוב בכל הזמנים ולמרות זאת רונאלדו עשה קריירה לא רעה בכלל.