הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פאלרמו סיטי? הבעלות החדשה של הנשרים

המסע המופלא מהליגה הרביעית ועד לרכישה המסתמנת על ידי סיטי פוטבול גרופ - המחזיקה בין היתר במנצ'סטר סיטי

דניאל מקדאואל
דניאל מקדאואל  16.06.22 - 21:34

הוורוד שוב יצבע את איטליה? בימים האחרונים גוברים הדיווחים בתקשורת האיטלקית לפיהם פאלרמו בדרך לבעלות חדשה. אך בניגוד להחלפות בעלות גנריות, הפעם עושה רושם כי מדובר בקפיצת מדרגה כלכלית משמעותית עבור המועדון ששב לסרייה ב' בקיץ הנוכחי - רכישה על ידי סיטי פוטבול גרופ.

האזינו ל"רדיו אזורי" - הפודקאסט האיטלקי של ערוץ הספורט

אך המסע המדהים הזה היה נראה כל כך רחוק עד לפני כמה שנים. כזכור, ואחרי אינספור החלפות מאמנים וצוותים מקצועיים, את עונת 2016/17 סיימה פאלרמו כשהיא תחת בעלותו של מאוריציו זמפריני ובמקום ה-19 בסרייה א' - מה שהוביל לירידה לליגה השנייה בארץ המגף. הצניחה החופשית של המועדון שעד לא מזמן החזיק בכוכבים כדוגמת פאולו דיבאלה, אדינסון קבאני, חאבייר פסטורה וגם אחד בשם ערן זהבי, הובילה להתדרדרות נוספת.

במקביל לירידת הליגה, עסקת העברת הבעלות שהיתה אמורה לקרות באותה התקופה התפוצצה. בתווך, הספיק אותו זמפריני לפרוש מניהול המועדון ולחזור בו תוך חמישה חודשים.

בסופו של דבר, כשקבוצתו בליגה השנייה ואחרי 16 שנים בתפקיד, מכר זמפריני את הרוסונרו והעביר את המועדון לידיו של קלייב ריצ'ארדסון האנגלי. אך התקופה תחתיו לא היתה מוצלחת במיוחד, ובהיעדר רכש והצלחות בסרייה ב', החליט ריצ'ארדסון יחד עם קבוצת ההשקעות "ספורט קפיטל גרופ" לעזוב את המועדון. מי שלקחו את המושכות היו דניאלה דה אניילי ורינו פוצ'י, אך אלו מכרו שוב את פאלרמו לחברת התיירות "ארקוס".

גם במקרה הזה, הכל הלך הפוך עבור פאלרמו. בעונת 2018/19, ולמרות שסיימה במקום השלישי בליגה השנייה, קשיים כלכליים לא הותירו להתאחדות לכדורגל האיטלקית ברירה אלא להורידה לליגה השלישית ויתרה מכך - להשעותה מכל תחרות מקצוענית בארץ המגף, במה שהוביל בסופו של דבר לפירוקה.

כאן, החל מסע ההיחלצות המדהים של פאלרמו. בעונת 2019/20, כשהיא משחקת תחת השם הזמני "SSD פאלרמו" בליגה הרביעית, סיימו הוורודים במקום הראשון בליגה החובבנית ושבו במהרה לסרייה C תחת בעלותם של חברה בשם "הרה הורה SRL", יחד עם היזמים המקומיים דריו מירי (אחיינו של הנשיא האגדי של המועדון בשנות ה-70 רנצו ברברה, שעל שמו קרוי גם האיצטדיון של הקבוצה) וטוני ד'פיאצה. וביולי 2020, אחרי ההעפלה המחודשת לליגה השלישית, שינתה את שמה בחזרה ל"פאלרמו".

בקיץ הנוכחי עשתה פאלרמו צעד נוסף לעבר הקאמבק הגדול של המועדון. תחת הדרכתו של סילביו באלדיני, סיימה הקבוצה את העונה במקום השלישי, כשבסופו של דבר גוברת 0:2 על פאדובה בסיכום שני משחקי גמר הפלייאוף. המשמעות: פאלרמו חוזרת לליגת המשנה שלוש שנים אחרי שסולקה מכל מסגרת מקצוענית באיטליה. וכאן, עושה רושם כי אנחנו בדרך לעוד פרק חדש בהיסטוריה של הנשרים.

לפי שלל דיווחים בארץ המגף, פאלרמו בדרך לבעלות חדשה, ויש שיאמרו העוצמתית ביותר שהיתה לה עד כה. קבוצת "סיטי פוטבול גרופ", המחזיקה בין היתר במנצ'סטר סיטי (אנגליה), מלבורן FC (אוסטרליה), טרואה (צרפת), לומל (בלגיה), ניו יורק FC (ארה"ב) וג'ירונה (ספרד), מעוניינת להיכנס גם לשוק האיטלקי.

הקבוצה שהוקמה על ידי השייח' מנסור ונמצאת בבעלותה של חברת ההשקעות של אבו דאבי (75.1%) כשגם חברות סיניות ואמריקאיות מחזיקות באחוזים ממנה, צפויה להזרים כסף רב למועדון האיטלקי שקם לתחייה בשלוש השנים האחרונות כשהמטרה ברורה: חזרה לסרייה א'.

 לפי "סקיי ספורט איטליה", הבעלים דריו מירי נפגש במילאנו למשך שעתיים עם נציגי סיטי פוטבול גרופ. העסקה, כאמור, בדרך לסגירה, במה שעומד לסמל את אחד הקאמבקים המרגשים בכדורגל האיטלקי בשנים האחרונות. הוורוד שוב יצבע את ארץ המגף? בימים הקרובים נדע סופית.