פיקה: המלאך השומר שלי. קשה לדמיין את בארסה בלעדיך

בלם ברצלונה נפרד מחברו להגנה שהודיע אמש כי יעזוב בסיום העונה את קאמפ נואו: "הרגשתי מוגן לידך וידעתי שאם אכשל, תהיה שם כדי להציל אותי". יורש? פיקה מציע לא לבנות על זה: "תמשיכו לחפש את פויול החדש, לא תמצאו אחד כזה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  05.03.14 - 06:58
"אני אתגעגע לשיחות בחדר ההלבשה". פיקה עם פויול
"אני אתגעגע לשיחות בחדר ההלבשה". פיקה עם פויול
תחילת כתבה

תם עידן בברצלונה. אתמול (שלישי) הודיע קרלס פויול, הסמל הגדול של הקטאלונים ואחד הבלמים הטובים בעולם בעשור האחרון, כי יעזוב כי הקבוצה בסיום העונה. פויול, שסבל מלא מעט פציעות בשנים האחרונות, מתקשה לחזור לרוטציה בקאמפ נואו ומעוניין לשנות כיוון. זו עדיין לא פרישה, אבל בהחלט סיומה של תקופה.

זו היתה הצהרה מפתיעה בעיתוי שלה, אבל כנראה שלא במהותה. פויול כבר בן 35 ורוצה למצות עד תום את הימים שנותרו לו לקריירה, ונראה שגם בברצלונה ראו את זה מגיע. ועדיין, לא מדובר ביום קל עבור הקטאלונים, ובעיקר לאלה שהיו קרובים אליו במיוחד. אחד כזה הוא ג'רארד פיקה, שהתחנך לצידו ושיתף איתו פעולה בחוליית ההגנה של הקבוצה, שהפכה לטובה ביותר בעולם.

"היום הזה הגיע. למרות שזו דרך החיים, קשה לי לדמיין את בארסה בלעדיך", כתב פיקה בדברי הפרידה שלו בעמוד הפייסבוק שלו, "כשאני חושב על הזכיות בפאריס וברומא (בליגת האלופות), התמונה הראשונה שעולה לי לראש היא הנפת הגביע שלך. העובדה שבוומבלי נתת את הכבוד לאריק אבידאל הפכה אותך לגדול יותר. הדור שלי וגם אלה שבאו אחריי לא מכירים בארסה בלי פויול בהגנה".

"נפגשנו לפני כמעט 6 שנים. אתה היית הקפטן ואני הייתי צעיר שבא לטרוף את העולם", הוסיף הבלם, "מהיום הראשון היתה לנו מערכת יחסית נהדרת, על המגרש ומחוצה לו. הרגשתי מוגן לידך, ידעתי שאם יום אחד אני אכשל, אתה תהיה שם להציל אותי. אתה המלאך השומר שלי".

"אני אתגעגע לשיחות שלנו בחדר ההלבשה, לעצות שלך ובמיוחד ל'מלחמות' שלך על הדשא. אתה אחד במינו. מצחיק אותי שאומרים שצריך עכשיו לחפש את 'פויול החדש'. תמשיכו לחפש, לעולם לא תמצאו עוד אחד כזה. 'פואי', תודה על הכל", סיכם פיקה הנרגש.