יום הולדת 112 לריאל מדריד. צפו: האימפריה הלבנה בתמונות

מברנבאו עד פלורנטינו פרס, מדי סטפאנו עד ראול, מפושקאש עד רונאלדו, מהאצטדיון הישן בצ'מרטין ועד למקדש הכדורגל הנוכחי. מ-6 במרס 1902 עד היום, בואו למסע

מערכת אתר ערוץ הספורט  06.03.14 - 14:10
תחילת כתבה

היום יום הולדת. לא לאדם מסוים ואפילו לא לקבוצה, אלא לאימפריה המעוטרת מכולם. מועדון ריאל מדריד הוקם היום - 6 במרס - בדיוק לפני 112 שנים.

זה קרה ב-1902 בראשות הנשיא חואן פדרוס רוביו. למעשה, פדרוס החייה ורשם קבוצה שהייתה קיימת כבר שנתיים קודם לכן. בספרד נוסדו זה מכבר כמה קבוצות ובבירה קיוו לייסד את הטובה מכולן. המדים שנבחרו היו חיקוי של מדי קבוצת קורינתיאנס הלונדונית, שהייתה מוכרת באותה תקופה. צבעם הלבן של המכנסיים והחולצה הפך לסמל בפני עצמו, זה שהעניק לשחקנים את השם לוס בלאנקוס - הלבנים.

רק ב-29 ביוני 1920 נולד למעשה החיבור "ריאל מדריד". המלך אלפונסו ה-13 הכריז על המועדון מהבירה כעל מועדון מלכותי (real) ולסמל של הלבנים נוסף הכתר המפורסם. מדריד לא היה המועדון היחיד שזכה לתואר וגם לא הראשון שזכה לכתר על סמלו מידי המלך, אבל בוודאי הפך למזוהה ביותר עם השלטון המרכזי.

בשנות ה-50' של המאה הקודמת מונה השחקן ומאמן העבר סנטיאגו ברנבאו לנשיא והפך את מועדון ריאל מדריד למעצמה שהוא כיום. הוא החל בפרויקט הגלאקטיקוס הראשון, כשהביא את השחקנים הטובים ביותר בעולם באותם ימים והבלאנקוס זכו ב-5 גביעי אלופות רצופים. היהלום שבכתר היה כמובן הסמל אלפרדו די סטפאנו, האליל הארגנטיני שעל שירותיו נלחמו מול ברצלונה, שהוביל את הלבנים לזכיה ב-8 אליפויות בתוך עשר שנים.

עם השנים הפך די סטפאנו הגדול למאמן ובהמשך לנשיא הכבוד, זה שגם הוזמן כדי להכשיר את מסעות הרכש הגרנדיוזיים של הנשיא פלורנטינו פרס. לואיס פיגו הובא מברצלונה, דייויד בקהאם ממנצ'סטר יונייטד, רונאלדו מאינטר וזינדין זידאן מיובנטוס. ברקע, לאורך כל התקופה, היה אחד שהפך לסמל בעצמו למרות שהגיע מאתלטיקו מדריד - ראול. הספרדי הפך לשיאן ההופעות ומלך השערים של המועדון, לפני שעזב לשאלקה עם הבטחה לשוב יום אחד.

מאז החל עידן הגלאקטיקוס השלישי שנפתח עם הבאת כריסטיאנו רונאלדו וקאקה ונמשך ברכישה המתוקשרת של גארת' בייל. בדרך זכו הבלאנקוס בתשעה גביעי אלופות, ב-32 אליפויות ספרד, ב-18 גביעים מקומיים, בשני גביעי אופ"א, בשני גביעי מחזיקות ובשלושה גביעים בין-יבשתיים. וזה עוד בלי שהזכרנו את ההישגים של מחלקות הכדורסל, הכדוריד וכל היתר. אימפריה, בלי ספק. מזל טוב.