ארבלואה יעדר חודשיים ונמצא בספק למונדיאל

פציעתו של מגן ריאל יותר קשה משחשבו והוא לא צפוי לחזור העונה. אלברטו מורנו מסביליה אמר לחבריו: "אני עובר לריאל". יש עתיד אחרי פויול: בארטרה יאריך את חוזהו בברצלונה עד 2017

מערכת אתר ערוץ הספורט  13.03.14 - 17:39
יחמיץ את המונדיאל? ארבלואה (GETTYIMAGES)
יחמיץ את המונדיאל? ארבלואה (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

אלבארו ארבלואה מאוד קיווה שהפציעה שלו בברך תגרום לו להחסיר לא יותר משבועיים-שלושה. אבל לאחר בדיקה רפואית שעבר היום (חמישי) התברר למגן ריאל מדריד שהמצב יותר קשה משחשב. "איעדר מקסימום שמונה שבועות, הפציעה התבררה הרבה יותר חמורה משנראתה בהתחלה", סיפר הספרדי.

המשמעות היא שארבלואה ככל הנראה גמר את העונה, מה שעלול לפגוע משמעותית בסיכוייו להיכלל בסגל נבחרת ספרד למונדיאל בברזיל. המשחק האחרון בו שותף השחקן היה ה-2:2 בליגה מול אתלטיקו מדריד.

גם בצד השני של הגנת הבלאנקוס יש חדשות. "אני עובר לריאל בעונה הבאה", אמר מגנה השמאלי של סביליה, אלברטו מורנו, לחבריו בחדר ההלבשה. למורנו יש חוזה ברמון סאנצ'ס פיחואן עד 2018 עם סעיף שחרור של 30 מיליון יורו. אם סגנית האלופה תחליט לשלם את הסכום, כנראה שהמגן יתחרה על העמדה עם מרסלו, בעקבות דיווחים אחרים המספרים שפאביו קואנטראו עשוי לעזוב בתום העונה.

בעונה שעברה מורנו היה קרוב מאוד להשלים מעבר לברנבאו, שם עקבו אחרי השחקן. לבסוף, ראש מערך הסקאוטינג בריאל, פאקו דה גרסיה, טען שהמגן "לא ברמה המתאימה" כדי להצטרף למועדון והעניין ירד מהפרק. כעת ובאיחור של שנה, נראה שיש סיכוי טוב שהמעבר יושלם, כשבנוסף מורנו דחה הצעה של רפא בניטס ונאפולי.

בארטרה בברצלונה עד 2017

בבארסה יפרדו בסוף העונה מקרלס פויול, אבל ממש לא מוכנים לוותר בקלות על שחקני העתיד. הבלאוגרנה הכריזו רשמית כי הגיעו לסיכום עם מארק בארטרה הצעיר. הבלם יחתום בשבוע הבא על חוזה לשלוש שנים נוספות במועדון ועפ"י דיווחים יוכנס לחוזה סעיף שחרור של 25 מיליון יורו.

בארטרה ערך את הבכורה שלו בברצלונה בפברואר 2010 תחת פפ גוארדיולה. בשנה שעברה הפך לחלק קבוע בסגל הקבוצה הבוגרת והעונה הספיק לרשום 20 הופעות בהן כבש שער אחד. גם עבור נבחרת ספרד שיחק הבלם פעם אחת, מול דרום אפריקה, אך המשחק לא הוכר על-ידי פיפ"א.