הלחץ עולה: "אנריקה מאבד קרדיט בבארסה"

ביקורת רבה על המאמן אחרי שזה השאיר את מסי וניימאר על הספסל, מה שעזר לריאל סוסיאדד לנצח 0:1. בכך, ברצלונה פספסה הזדמנות להעפיל - לפחות זמנית - לפסגה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.01.15 - 09:14
תחילת כתבה

לואיס אנריקה על המוקד. מי שהיה בעברו אחד השחקנים האהובים ביותר על ידי אוהדי ברצלונה, הפך בחודשים האחרונים - ובמיוחד אמש (ראשון) - לבלתי רצוי. אחרי ההפסד השלישי העונה בליגה (1:0 אצל ריאל סוסיאדד) - שהביא לכך שבארסה נותרה במקום השני בספרד - כל החיצים מופנים לעברו של המאמן. והוא יכול להאשים רק את עצמו.

שעה קלה אחרי שריאל מדריד הפסידה בוולנסיה - המעידה הראשונה שלה בליגה אחרי כמעט ארבעה חודשים - אנריקה הדהים את אוהדי בארסה כאשר החליט להשאיר את ליאו מסי וניימאר על הספסל במגרש בו ברצלונה לא ניצחה 4 שנים ברציפות. ניצחון של סגנית האלופה היה מעלה אותה לפסגה (לפחות זמנית), אבל המאמן - משום מה - בחר להציב הרכב משני במשחק חוץ קשה מאוד. וזה עלה לו ביוקר.

"לואיס אנריקה מאבד קרדיט בברצלונה", נכתב בכותרת של "מונדו דפורטיבו", אתר אשר מזוהה עם ברצלונה. בהמשך נכתב כך: "הרכב מגוחך הביא להפסד מאכזב של ברצלונה, דווקא שעתיים אחרי שריאל מדריד נפלה בוולנסיה". ב"אס", אתר אשר מזוהה עם ריאל, שמחו לאיד: "אנריקה הכניס את ברצלונה לדיכאון. המאמן השאיר את מסי וניימאר על הספסל והחזיר מתנה לריאל".

ומה היה למקבל ההחלטה המוזרה לומר להגנתו? "זה לא הזמן להתחרט על החלטות כאלה או אחרות", התעקש אנריקה והוסיף: "אני מסתכל על העונה כמכלול ועושה את הטוב ביותר עבור הקבוצה. מסי וניימאר חזרו להתאמן איתנו רק ביום שישי, אז לא רציתי לקחת שום סיכון. לא יכול לומר אם הייתי חוזר על ההחלטה הזאת. בכל אופן, הגיע לנו יותר מהמשחק הזה, התוצאה לא הוגנת".

(תרגום הציוץ: "צריך לנצח כדי להעפיל לפסגה... משאיר את מסי וניימאר על הספסל")