נשיא ברצלונה נפגש עם אוסקר גארסיה: "אנחנו מחפשים מנג'ר"

בצל הסערה בבארסה, בספרד דווח כי ברטומאו נועד עם מאמן מכבי ת"א לשעבר: "לא מאשר ולא מכחיש". במסיבת העיתונאים הודיע הנשיא: "אין בעיה עם מסי. החלטנו להקדים את הבחירות"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.01.15 - 18:57
תחילת כתבה

משבר מקצועי, סערה בחדר ההלבשה, עימות מאחורי הקלעים. השמועות רצות לכל הכיוונים וברצלונה נמצאת בסחרור. אחרי מסיבת העיתונאים בה התייחס המאמן לואיס אנריקה למתרחש במועדון, הנשיא ג'וספ מריה ברטומאו ערך מסיבת עיתונאים משלו כדי להסביר את עמדתו ולספר על ההחלטה להקדים את הבחירות לראשות המועדון לקיץ 2015. ברקע, ב"ספורט" הקטלוני פורסם מוקדם יותר שהנשיא נפגש עם אוסקר גארסיה, שחקן בארסה ומאמן מכבי תל אביב לשעבר.

"הדיבורים מסביב לא קרובים למציאות, זה מועדון יציב מבחינה חברתית וכלכלית", התעקש ברטומאו בפתח דבריו. "מבחינה מקצועית, אנחנו במירוץ בכל המסגרות. אני מבקש גם מהמועמדים לעתיד לנשיאות המועדון לשחק משחק הוגן. אנחנו משחקים על תארים".

"אנדוני זוביזארטה קיבל לידיו את הפרויקט של בניית הסגל לשנים הקרובות. עכשיו מתחיל שלב חדש ואנחנו רוצים שלואיס אנריקה יעבוד בנוחות כמו שעשה עד כה", המשיך ברטומאו, וגילה: "החלטנו לערוך בחירות בסיום העונה כדי לזכות בקצת שקט".

"אני תמיד מודאג ממה שקורה, אני לא יודע אם יש מתח בין מסי ללואיס אנריקה. כל השחקנים עובדים יחד כדי לזכות בתארים", הדגיש הנשיא. "אני לא מכחיש או מאשר פגישה עם אוסקר גארסיה. אנשים שלנו נפגשים עם כל מיני אנשים בחיפוש אחר מנהל ספורטיבי".

לגבי איסור ההעברות שהוטל על המועדון אמר הנשיא: "אני חושב שהנושא עוד לא סגור. אנחנו לא יכולים ללכת נגד פיפ"א. הייתה חקירה והנושא נבדק. מי שאחראי לנושא הזה כבר לא נמצא במועדון. אני לא רוצה לנקוב בשמות. המועדון עמד בהתחייבויות לשחקנים הצעירים שהוחתמו. נעשו טעויות, הפרוטוקול בנושא הזה שונה. המודל שלנו הוא לאתר כשרונות ולפתח אותם דרך לה מאסיה וכך נמשיך לעשות. בימים הקרובים נשיא פיפ"א ספ בלאטר יקבל מאיתנו מכתב בנושא".

ומה לגבי מסי?

"לליאו מסי יש חוזה במועדון עד 2018, הוא מאושר פה ויש לו רעב לנצח. אנחנו מאוד רגועים במובן הזה", הבהיר ברטומאו. "כבר אמרתי באופן ברור, כשאנחנו בונים קבוצה אנחנו רוצים לבנות סביבו. הוא המנהיג והוא השחקן הכי חשוב בקבוצה".

"ליאו הוא השחקן הטוב ביותר בעולם והוא משחק כאן", הוסיף הנשיא, וסייג את דבריו הלוך וחזור: "אבל לבארסה יש גם עוד כוכבים, ניימאר, לואיס סוארס, צ'אבי, אינייסטה ועוד. הוא חלק מהמועדון, אבל הוא החלק המרכזי בסגל".

"ללואיס אנריקה יש משימה לפניו והיא לנצח", הזכיר ברטומאו כשנשאל אם המאמן יפוטר במקרה של הפסד לאתלטיקו. "הדבר החשוב ביותר עבורנו הוא להפחית את הלחץ כדי להקדיש את כל המאמצים לכדורגל".

"קיבלנו את ההחלטה להקדים את הבחירות, כדי שנוכל לקבל את התמיכה והשקט לפעול, אבל לא נפתח עכשיו בקמפיין כי אני רוצה לעסוק בניהול המועדון לפני שנצטרך להיכנס לתקופת בחירות", הסביר ברטומאו. "יש מתח בלתי פרופורציונלי, הוא לא משקף את מה שקורה במציאות. אני קיבלתי את ההחלטה להיפרד מזוביזארטה יחד עם חברי ההנהלה. אנחנו מאמינים שהדברים עובדים ורצינו להמשיך עד סיום המנדט שלנו ב-2016".

בבחירות שייערכו בקיץ הקרוב צפויים להתמודד ארבעה מועמדים. הנשיא המכהן ברטומאו, הנשיא לשעבר ז'ואן לאפורטה, אגוסטי בנדיטו וטוני פרייצ'ה, כאשר ויקטור פונט עשוי להיות המועמד החמישי במירוץ.

ברטומאו נדרש להסברים יום אחרי שפיטר את המנהל הספורטיבי עד כה, אנדוני זוביזארטה. בתקופתו של המנג'ר הבאסקי הוציאה בארסה 442 מיליון יורו על 16 שחקנים ומינתה שני מאמנים, כאשר מרבית ההחלטות גררו ביקורת. גם חקירות בנוגע לאי-סדרים ואיסור על החתמות לא ממש עזרו למעמדו.

לפני מסיבת העיתונאים עלו שני שמות כמועמדים המרכזיים לתפקיד המנהל המקצועי. הראשון, במה שנראה כמו אופציה זמנית מוצלחת, הוא עוזר המאמן לשעבר ג'ורדי רואורה שעמד על הקווים בזמן מחלתו של טיטו וילאנובה.

המועמד השני הוא אדוארדו מאסיה, שעבד כסקאוט בוולנסיה, ליברפול ואולימפיאקוס ומשמש כמנהל הספורטיבי של פיורנטינה. מהמועדון האיטלקי, כך מקווים בקאמפ נואו, הוא יוכל לגייס את חואן קוואדראדו הקולומביאני ברגע שברצלונה תשוב להחתים שחקנים.

לאחר מסיבת העיתונאים בחלק מכלי התקשורת פירסמו גם את שמותיהם של אוסקר גארסיה (עליו הגיב ברטומאו  במהלכה) ושל רופטה, המנהל המקצועי של ולנסיה, כמועמדים אפשריים לרשת את זוביזארטה.