קרויף: מגוחך שרונאלדו זכה בכדור הזהב השנה

אגדת העבר מהולנד יצא נגד הבחירה בכוכב של ריאל מדריד: "הוא היה בלתי נראה בגביע העולם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.01.15 - 14:27
תחילת כתבה

בשעה טובה ומוצלחת, סאגת כדור הזהב המייגעת הגיעה לסיומה בשבוע שעבר, עם זכייתו של כריסטיאנו רונאלדו בתואר בפעם השנייה ברציפות והשלישית בקריירה. כבר היינו בטוחים שלא נצטרך לעסוק עוד בנושא המאוס עד החודשים האחרונים של 2015, אבל מדבריו של יוהאן קרויף היה קשה להתעלם.

"ברמות הגבוהות של הכדורגל, זה הכל שילוב בין יכולת אישית והישגים קבוצתיים", פתח אגדת העבר והוסיף: "מנקודת המבט הזו, זה פשוט מגוחך ששנה שנייה ברציפות הפרס הולך לשחקן שלא שיחק הכי טוב ולא זכה בהכי הרבה תארים קבוצתיים".

"ב-2013, באיירן מינכן זכתה בכל תואר אפשרי, ובכל זאת כריסטיאנו רונאלדו זכה בכדור הזהב במקום טוני קרוס או כל שחקן אחר מבאיירן", המשיך כוכב נבחרת הולנד וברצלונה לשעבר. "ב-2014, קרוס היה חלק מרכזי בנבחרת שזכתה בגביע העולם, ובכל זאת לא נכלל בשלישיה הסופית. לעומת זאת, כריסטיאנו רונאלדו היה בלתי נראה במונדיאל".

לפני סיום, אביו של המנהל הספורטיבי של מכבי תל אביב אמר את מה שרוב חובבי הכדורגל חושבים: "שיהיה ברור, אני לא יכול יותר לקחת ברצינות את הפרס הזה של פיפ"א".

כוכבה של ריאל מדריד אמנם לא הותיר שום חותם במונדיאל 2014 שנערך בברזיל, אבל עם הבלאנקוס הוא חווה עונה אדירה. הסופרסטאר הפורטוגלי הוליך את ריאל לזכיה עשירית בהיסטוריה בגביע ליגת האלופות וגם לזכיה בגביע המלך. בסך הכל כבש רונאלדו 51 שערים ב-47 הופעות בכל המסגרות במהלך עונת 2013/14.