פיקה: "הליגה והאלופות יותר חשובות לנו"

העלייה לגמר הגביע תוכרע בברנבאו. מלקום: "קשה לפתוח בהרכב בארסה"

מערכת אתר ערוץ הספורט  07.02.19 - 07:35
(getty, Adria Puig Anadolu Agency)
(getty, Adria Puig Anadolu Agency)
תחילת כתבה

הקלאסיקו הראשון של חצי גמר גביע המלך הסתיים אמש (רביעי) בתיקו 1:1, שמשאיר את המאבק על הכרטיס לגמר פתוח לחלוטין, ועל כך יש הסכמה גורפת בשורות שני מועדוני הפאר מספרד וגם בתקשורת. מרבית ההתעסקות הייתה מסביב לליונל מסי, שנכנס כמחליף ולא כבש בקאמפ נואו לראשונה מאז דצמבר מול טוטנהאם, אבל גם מסביב לשחקנים נוספים של ברצלונה שקיבלו הזדמנויות, דוגמת מלקום שכבש את שער השוויון.

"אתה מקבל החלטות לפי מה שאתה חושב שיהיה הכי טוב לקבוצה ולשחקנים" אמר ארנסטו ואלוורדה, מאמן ברצלונה לגבי הכנסת מסי כמחליף. "אם ליאו יהיה בסדר הוא ישחק מול בילבאו. מקווה מאד שהוא יפתח. כרגע מול ריאל הכל פתוח, אין פייבוריטית ברורה. ידענו שזה יהיה משחק מאד קשה".

גם סרחיו בוסקטס הגיב למשחק: "באופן כללי תוצאת התיקו היא הוגנת. היו מספיק מצבים לכל קבוצה כדי לקחת את המשחק. כרגע אפשר להגיד שהסיכויים של כל קבוצה להעפיל שווים, 50-50. השער של מלקום חשוב מאד בשביל הביטחון שלו. מקווה שהוא ימשיך לעזור לנו. במשחקים כאלה אין פייבוריטית, אנחנו שתי הקבוצות הטובות ביותר בספרד ואירופה כולה".

נלסון סמדו דיבר בסיום: "מסי לא היה במשחק הליגה שניצחנו את ריאל 1:5. הוא עוזר לנו הרבה מאד, אבל אנחנו צריכים ללמוד לשחק גם בלעדיו. ככל שהמשחקים עוברים אני מתאים את עצמי יותר ויותר. השחקנים עוזרים לי ואני עובד יותר כדי להגיע לעוד מצבים. שמח בשביל מלקום".

מלקום, שקיבל את ההזדמנות בהרכב וגם כבש את השער היקר, זכה בתואר איש המשחק: "יש לי עכשיו יותר ביטחון, אעבוד בכל יום כדי להשתפר. יהיה קשה לפתוח ב-11 בגלל שיש לנו את השחקנים הטובים בעולם. אמשיך לעבוד קשה כדי להיות השחקן ה-14 או ה-15. אני מודה לחברי לקבוצה על הביטחון שהם מעניקים לי. אנחנו יודעים שאנחנו יכולים לנצח בברנבאו".

ג'רארד פיקה הגיב: "קשה לשלוט על ריאל כל כך הרבה דקות. נרדמנו בהתחלה והם שיחקו טוב. בהמשך, התחלנו לשלוט במשחק ואנחנו יכולים להיות מרוצים. אנחנו יודעים שמסי הרגיש חוסר נוחות והמאמן העדיף שייכנס כמחליף. אני חושב שהתוצאה טובה בגלל שאנחנו חיים לקראת הגומלין".

הבלם דיבר על סדר העדיפויות של בארסה: "לה ליגה והצ'מפיונס יותר חשובים לנו, אבל להתחרות על כל התארים זה בד.נ.א שלנו. יש לנו מוטיבציה לעלות לעוד גמר".

הדפס