ברצלונה הודיעה: סוארס יחמיץ את גמר הגביע

חלוץ בארסה עבר ניתוח, עלול לפספס גם את הקופה אמריקה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.05.19 - 11:50

תגיות: ליגה ספרדית

תחילת כתבה

ברצלונה הודיעה היום (שישי) כי לואיס סוארס עבר ניתוח בברכו על ידי הצוות הרפואי של המועדון וייעדר למשך ארבעה עד שישה שבועות. הקטאלונים הבהירו שהאורוגוואי יחמיץ בוודאות את גמר הגביע מול ולנסיה (25.5), כשלפי הדיווחים עלול להחמיץ גם חלק מטורניר הקופה אמריקה שיפתח ב-14.6.

במהלך העונה סוארס עבר מספר טיפולים בברכו כדי לנסות ולדחות את הניתוח עד כמה שניתן. כעת נראה כי הברך שלו זקוקה לטיפול יסודי מה שגרם לכך שייעדר מהחלק האחרון של העונה.

בנושא אחר. ברצלונה מתקשה להתאושש מערב הבלהות שעברה באנפילד, כשכבר עכשיו ברור שהוא ישפיע על העונה הבאה. בספרד מדווחים היום כי הקבוצה הגיעה להבנות עם אנטואן גריזמן, חלוצה של אתלטיקו מדריד. בניגוד לעונה שעברה, הפעם מדובר ביותר מ"המילה שלו" ושל הפמליה.

המנהל המקצועי אריק אבידל מונה להיות זה שיהיה בקשר ישיר מול החלוץ הצרפתי, בזמן שהנשיא ז'וזפ מריה ברתומאו כבר החל בשיחות עם מנכ"ל אתלטיקו, מיגל אנחל חיל כדי להגיע לסיכום.  

מעבר לכך, בספרד מדווח כי אמש התקיימה ישיבה ראשונית בין חברי ההנהלה ובה דנו בהחלטות העתידיות ובהשלכות ההדחה המשפילה, כשבמוקד עתידו של ארנסטו ואלוורדה. המאמן, שרק לאחרונה האריך את חוזהו, ספג ביקורות קשות על ניהול המשחק באנפילד, ועשוי לסיים את תפקידו בקיץ. למרות שוואלוורדה האריך את חוזהו מוקדם יותר העונה, בספרד מדווחים שרוב הבכירים בהנהלה נוטים לכיוון של החלטה לסיים את תפקידו בסיום העונה.

על אף האכזבה העצומה, בברצלונה לא מתכוונים לקבל החלטות פזיזות וימתינו לסוף העונה, שכן מעתה הבלאוגרנה תתרכז במטרה הבאה: לזכות בגביע הספרדי. אחרי המשחק מול ולנסיה צפויה פגישה עם המאמן, שבסיומה תתקבל החלטה.

יחד עם זאת, לא רק המאמן סופג אש. גם השחקנים סופגים ביקורת, כשעל פי אותו דיווח, קיימת אכזבה עצומה מהתלות בליאו מסי. בהנהלת האלופה ראו איך הקבוצה הגיעה למאני טיים של השנה עם סגל מותש מהעונה ארוכה, ומבינים שיצטרכו לבצע שינויים בסגל כדי לרענן אותו מהשחקנים היחסית מבוגרים שנמצאים בו. אחרי החתמתו של פרנקי דה יונג, בספרד בטוחים שברצלונה הולכת ל"מהפכה" כשהשמות הבולטים הבאים שעל הפרק הם מתיאס דה ליכט וגריזמן, איתו כאמור ישנה התקדמות משמעותית. מי שצפוי לעזוב הוא פיליפה קוטיניו המאכזב.

בתוך כך, מי שספג ביקורת ברשתות החברתיות הוא איבן ראקיטיץ'. אחרי ההדחה, ברצלונה קיבלה יומיים מנוחה, אותם הקשר ניצל לטיסה פרטית לוולנסיה לתערוכה של חברו, מה שגרם לכעס גדול אצל האוהדים, שטענו לחוסג אכפתיות מצדו של הקרואטי.