נפתח התיאבון: פלמנגו רוצה את דייגו קוסטה

חלוץ אתלטיקו הודה: "אם תהיה האפשרות לשחק שם, לא אסרב"

מערכת אתר ערוץ הספורט  29.11.19 - 11:05
תחילת כתבה

זה היה שבוע חלומי עבור פלמנגו. בתוך יומיים, הקבוצה השלימה זכייה בשני תארי ענק, כשגברה על ריבר פלייט בגמר הליברטדורס, וזכתה (בלי לשחק) באליפות ברזיל, לאחר הפסדה של גרמיו. האופטימיות שהתארים חוללו בתוך המועדון, מובילה אותו ככל הנראה גם לסמן מטרה גדולה: דייגו קוסטה. החלוץ הספרדי בן ה-31, שנולד בברזיל, כבר קושר (בין היתר ב"מונדו דפורטיבו") לאלופה הברזילאית, כמי שיחזור לשם, ויש לכך תימוכין גם בציטוטים הדדיים.

שחקנה של פלמנגו, פיליפה לואיס (ששיחק עם קוסטה באתלטיקו מדריד), כבר אמר על קוסטה: "הוא אידיאלי עבור הקבוצה, בסגנון המשחק שלה. הוא יזכה באמון האוהדים, ואני מקווה שכאן הוא יכול להגשים את החלום. זה יהיה נהדר". גם קוסטה בעצמו מיד הרים את הכפפה: "כמובן שארצה לחזור ולשחק בברזיל, היכן שמעולם לא שיחקתי. אם תהיה האפשרות לשחק בפלמנגו, לא אסרב".

ע"פ הדיווח, פלמנגו ואתלטיקו מדריד, קבוצתו הנוכחית של קוסטה, כבר החלו במגעים, כשהספרדי אמור לעבור לשורות האדומים תמורת סכום של בין 25 ל-30 מיליון יורו. כזכור, קוסטה כרגע מתאושש מניתוח שעבר בשל פריצת דיסק בגבו, ואמור לחזור למגרשים בחודש פברואר.

ובנושא אחר: דני אלבס תוקף את ראשי סאו פאולו. המגן בן ה-36, שחזר העונה על מנת לסגור מעגל בברזיל, התבטא בצורה מפתיעה (אך בהחלט אופיינית), דווקא לאחר שהקבוצה ניצחה 0:1 את ואשקו במחזור האחרון. זאת, לאחר חילופי המאמנים התכופים בקבוצה.

סאו פאולו החליפה לא פחות מארבעה מאמנים מפברואר 2019 ועד היום. אנדרה ז'רדין פוטר ב-14 לחודש השני, ואחריו באו ואגנר מנסיני (לכהונה של חודשיים בלד), קוקה (שאימן מאפריל עד ספטמבר), ופרננדו דיניז שמונה לפני חודש.

"זה מצב בלתי אפשרי", אמר אלבס לתקשורת המקומית, "אי אפשר לייצר יציבות וזהות של קבוצה בארבעה חודשים. יש כאן אווירה מאוד לחוצה ופסימית, וחילוקי הדעות גוברים, וזה מייצר גם תוצאות לא טובות. אנחנו חייבים לדעת מה אנחנו רוצים ולחזור ליציבות".