קסיאס שוקל פרישה - וריצה לראשות ההתאחדות

השוער שוקל להתחרות ברוביאלס. הבחירות: בחודש מרץ הקרוב

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.01.20 - 11:31
התחלה חדשה? קסיאס (getty)
התחלה חדשה? קסיאס (getty)
תחילת כתבה

אחד השוערים הגדולים בעידן המודרני שוקל קריירה חדשה: איקר קסיאס, שמתאושש בימים אלה מהתקף הלב שעבר בגיל 38, עשוי לרוץ לתפקיד יו"ר ההתאחדות הספרדית. כך מדווח הבוקר (חמישי) בכלי התקשורת בספרד. קסיאס עדיין לא הודיע על פרישה רשמית, אבל לא נראה כי יחזור בזמן הקרוב אל פורטו (הקבוצה שאליה עדיין שייך חוזית), והחלטה שכזו תסתום על כך את הגולל.

שורש העלאת שמו של קסיאס נובעת מיריבות בין חאבייר טבאס, מנכ"ל מנהלת הליגה, לבין יו"ר ההתאחדות הנוכחי לואיס רוביאלס. המחלוקת ביניהם צפה, בין היתר, סביב סוגיית העברת המשחקים מחוץ לספרד (למשל קיומו של המשחק בין ברצלונה לג'ירונה במיאמי, שירדה מן הפרק בסופו של דבר). במרץ הקרוב אמורות להתקיים בחירות חדשות לתפקיד, וכרגע אין מועמד שיתחרה ברוביאלס. במצב כזה, רוביאלס ייבחר אוטומטית לתפקיד עד 2024, ולכן טבאס מנסה לשכנע את קסיאס להתמודד על התפקיד בעצמו.

אם קסיאס יבחר בסופו של דבר להתמודד, המשמעות תהיה פרישה סופית אחרי קריירה גדולה. השוער, שעלה בגיל 19 לבוגרים של ריאל מדריד וקיבל במהירות את אפודת השוער הראשונה, העביר לא פחות מ-16 עונות במדי הבלאנקוס, במהלכן זכה בארבע אליפויות, שלוש זכיות בליגת האלופות ושני גביעי מלך. בנוסף, הוא היה חלק גם מנבחרת "תור הזהב" הספרדית ששלטה בכדורגל העולמי - מהזכייה ביורו 2008, דרך גביע העולם בדרום אפריקה 2010, ועד זכייה נוספת ביורו 2012.