גם ג'ורדי נכלל: הדרישות של צ'אבי מבארסה

בספרד חשפו את הרצונות של האקס, שהיה מועמד לתפקיד המאמן

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.02.20 - 12:20
תחילת כתבה

בתום סאגה שלא הוסיפה הרבה כבוד למי מהמעורבים, ברצלונה החליפה לפני קצת יותר מחודש את ארנסטו ואלוורדה בקיקה סטיין. עוד לפני שהאחרון מונה, המועמד המוביל לתפקיד - כך על פי הדיווחים באותם ימים - היה אגדת המועדון, קשר העבר צ'אבי. כעת, כחודש מאוחר יותר, פורסמו הסיבות שהובילו, לכאורה, לנפילה המשא ומתן מול מספר 6 האגדי.

לפי רשת "קדנה סר" בספרד, צ'אבי דרש לא פחות משמונה תנאים לפני חתימתו. בראש ובראשונה, הקשר האגדי הבהיר כי הוא לא מוכן להגיע באמצע העונה, אלא רק במהלך הקיץ. מעבר לכך, נטען כי האקס המיתולוגי דרש שליטה מלאה בפן המקצועי, כולל על מחלקות הנוער, וכן את החתמתם של קרלס פויול וג'ורדי קרויף למשרות הקשורות בניהול הספורטיבי.

על פי הדיווח, נשיא ברצלונה ג'וזפ מריה ברתומאו הופתע מאוד מהדרישות של צ'אבי, שביקש אף את אחיו אוסקר בצוות האימון, והפסיק את המשא ומתן באופן מיידי. כמה ימים מאוחר יותר, כאמור, מונה קיקה סטיין כמחליפו של ואלוורדה, אבל גם זה לא הרגיע את המערכת הסוערת בברצלונה.

בעקבות "פרשת הבוטים", במסגרתה, לכאורה, הפעילה ברצלונה מאות חשבונות פיקטיביים ברשתות החברתיות במטרה להכפיש דמויות מפתח במועדון - הנהלת בארסה צפויה להתכנס היום למה שבספרד מכנים ישיבה "חמה". בתקשורת הקטאלונית אף העלו את האפשרות שכמה חברי הנהלה יודיעו על התפטרותם, מה שעשוי לסמן את תחילת הסוף של ברתומאו כנשיא המועדון.