"לפני לאוטרו, ברצלונה הייתה נעולה על קיין"

החשיבה האסטרטגית והפנייה לטוטנהאם. העברת הענק שנפלה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.05.20 - 10:09
תחילת כתבה

השיח הבלתי פוסק סביב החלוץ הבא של ברצלונה לא החל מהיום. למעשה, זה כבר מעל שנה שהקטאלונים מחפשים מחליף ראוי ללואיס סוארס, שלא הופך צעיר יותר, אבל אם תשאלו אותנו - התחושה היא שלאוטרו מרטינס היה השם היחיד על שולחן הדיונים מאז ומעולם. אלא ש'במונדו דפורטיבו' חשפו הבוקר (שלישי) שלבארסה הייתה העדפה אחרת לפני הארגנטיני, אולי אפילו נוצצת יותר.

"בארסה ניסתה לחשוב בצורה אסטרטגית וניסתה להקדים תרופה למכה", נכתב במונדו. "היא רצתה להשלים החתמה גדולה, והתשע עם הפוטנציאל הגדול ביותר לכך היה הארי קיין. חלוץ טוטנהאם היה בראש רשימת הרכש של הצוות המקצועי של ברצלונה. היכולת שלו לסיים ליד השער, מבנה הגוף שלו והאפקטיביות קנו את הקטאלונים".

צריך להגיד, מבחן התוצאה של קיין מדבר בעד עצמו. אין קבוצה בעולם, גם ברצלונה הגדולה, שהייתה מוותרת על חלוץ חוד שכבש 136 שערים ב-201 משחקים רשמיים בפרמייר-ליג ו-20 שערים ב-24 משחקים בליגת האלופות. בנוסף, ברמה התקשורתית, חלוץ החוד של נבחרת אנגליה הוא אחד הבודדים שיכולים להיכנס למשבצת של סוארס.

כמו כן, המאמן הראשון של קיין בטוטנהאם, טים שרווד התייחס לעתידו: "אני לא רואה אותו מגיע למועדון אחר באנגליה. ברצלונה, ריאל מדריד או באיירן מינכן הן אופציוץ טובות. אני בטוח שהארי רוצה להישאר בטוטנהאם עד סוף הקריירה, אבל הוא רוצה לזכות בתארים". בנוסף, הוא סיפר על ההזדמנות שהעניק לו בתרנגולים: "הוא לא היה נשאר אם לא הייתי המנג'ר. הרבה אנשים במועדון באותה תקופה לא האמינו שהוא יגיע לרמה של פרמיירליג. הדמות שלו והאופי שלו הביאו אותו לאן שהוא נמצא. זה חלק לא פחות חשוב מהיכולת".

ב'מונדו' טענו שנשיא בארסה, ג'וזפ מריה ברתומאו, יצר קשר לפני קצת יותר משנה עם מקבילו בטוטנהאם, דניאל לוי, כדי לברר את נטייתו. התשובה, כמובן, הייתה שלילית. לוי לא אמר "לא" מיד, אבל הוא הציב מחיר אסטרונומי שלמעשה דיבר במקומו. הרי קיין נחוץ לטוטנהאם כדי למלא אצטדיון בן 62,000 מושבים מול קבוצות כמו ליברפול, מנצ'סטר סיטי, יונייטד, צ'לסי וארסנל.