כישלון ידוע מראש? המשבר האישי של גריזמן

חלוץ בארסה נמצא ברצף שלילי נדיר מבחינתו. הפרטים בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.06.20 - 09:44
תחילת כתבה

אנטואן גריזמן היה לרכש הנוצץ של ברצלונה בקיץ האחרון, מבחינת נשיא המועדון והתקשורת. אלופת ספרד שילמה את סעיף השחרור שלו מאתלטיקו מדריד - 120 מיליון יורו - וצירפה עוד "כוכב" לחלק הקדמי, לצידם של ליונל מסי ולואיס סוארס. אלא שנכון להיום, קרוב לשנה מאז אותה הודעה של בארסה על רכישתו, ייתכן כי שני הצדדים היו מעדיפים שכל זה לא היה קורה.

עוד לפני "פגרת הקורונה", אנטואן גריזמן התקשה מאוד להשפיע על המשחק של בארסה. ואולם, מאז החזרה למגרשים לפני כשבועיים, שחקן ההתקפה הצרפתי תקוע לחלוטין: גריזמן לא מצא את הרשת או בישל שער כבר שבעה משחקי ליגה - הרצף השלילי הכי גרוע שלו בשש השנים האחרונות.

מעבר לכך, גריזמן שותף העונה ב-41 משחקים בכל המסגרות - ב-37 מהם אף פתח בהרכב - ורשם 14 שערים בלבד (כמות די נמוכה לשחקן התקפה בברצלונה) וארבעה בישולים. במסגרת הליגה הספרדית יש לו שמונה שערים בלבד ב-30 הופעות. לפני כן, בחמש עונות במדי אתלטיקו מדריד, הוא כבש לפחות 15 בכל קמפיין.

ולמרות הכל, האשמה היא לא רק בגריזמן עצמו. למעשה, נדמה כי מלכתחילה השידוך הזה נועד לכישלון. לצרפתי אין ממש עמדה בבארסה שבה הוא יכול לבוא לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר, שכן הוא לא חלוץ טבעי וגם קו-ימין לא פנוי עבורו, הרי שם נמצא בדרך כלל ליאו מסי.

בעקבות כך, גריזמן מתופקד בדרך כלל באגף שמאל, אבל אין לו רגל ימין חזקה כדי לחתוך מהאגף לאמצע, והוא גם לא שחקן-קו, מה שמקשה עליו לבוא לידי ביטוי, בלשון המעטה. את כל זה הנהלת ברצלונה (וגם גריזמן עצמו) הייתה אמורה לדעת מראש.

אם כן, נדמה כי יהיה זה אינטרס של שני הצדדים להיפרד כבר אחרי עונה אחת. עם זאת, בשביל שזה אכן יקרה, הן גריזמן והן ברצלונה יצטרכו לעשות דבר לא פשוט: להודות בטעות.