מצטייני העונה: בנזמה השאיר אבק למסי

הגולשים של 'מארקה' הלכו עם שחקני ריאל. הרשימה המלאה בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.07.20 - 18:17
תחילת כתבה

לכבוד סיומה של הליגה הספרדית עיתון ה'מארקה' בחר לערוך סקר בקרב גולשיו במטרה לבחור בצטייני העונה. 120,000 אנשים לקחו חלק ובחרו במספר קטגוריות. השחקן הטוב ביותר, החתמת העונה, ההחתמה הרעה, השחקן הצעיר המצטיין, השחקן הספרדי של העונה, המאמן הטוב ביותר, תגלית העונה, הקבוצה המאכזבת, השוער המצטיין, ההגנה הטובה ביותר, הקישור הטוב ביותר והחלוץ שהיה מעל כולם.

נתחיל עם הפרס היוקרתי מכולם, השחקן המצטיין של העונה. למרות שליאו מסי עשה עונה יוצאת מן הכלל ורשם 25 שערים ו-22 בישולים, הפרעוש זכה "רק" ל-32 אחוזי הצבעה שהעניקו לו את המקום השני. קארים בנזמה, מאלופת ספרד, ריאל מדריד הגיע לפסגה לאחר שקיבל 36 אחוזי הצבעה כש-21 שערי ליגה ושמונה בישולים עשו את ההבדל והחזירו את האליפות לבירה לאחר שלוש שנים.

נעבור אל החתמת העונה בליגה. 38 אחוזי הצבעה העניקו ללוקאס אוקמפוס מסביליה את המקום הראשון. הקיצוני הארגנטינאי, שהגיע ממארסיי תמורת 15 מיליון יורו היה אחת מנקודות האור הגדולות העונה של האנדולסים כש-16 שערים וארבעה בישולים בכל המסגרות עזרו לקבוצתו לסיים במקום השלישי. אל במקום השני הגיע פרלאן מנדי מריאל מדריד שקיבל 18 אחוזי הצבעה. 13 אחוזי הצבעה זיכו את מרקוס יורנטה מאתלטיקו מדריד במקום השלישי.

ומי נבחר להחתמה הרעה של העונה? למרות שריאל זכו באליפות, היו מספר שחקנים בסגל שפחות השתלבו העונה. לוקה יוביץ' הגיע אל המקום הראשון בזכות 29 אחוזי הצבעה ואדן האזר נבחר שני לאחר שלא היה הרחק מאחור. אנטואן גריזמן מברצלונה הגיע למקום השלישי.

בקטגוריה - השחקן הצעיר של העונה (עד גיל 21) מרטין אודגור הגיע אל המקום הראשון ברוב קולות לאחר שזכה ל-38 אחוזי הצלחה כשבעונה החולפת שיחק במדיה של ריאל סוסיאדד ואת בעונה הקרובה הנורבגי צפוי לקבל שדרוג ושחק עבור הבלנקוס. אנסו פאטי (24%) ו-פדריקו ואלוורדה (21%) נבחרו למקומות השני והשלישי.

סרחיו ראמוס נבחר לשחקן הספרדי המצטיין של העונה הודות ל-56 אחוזי הצלחה. בגיל 34 הקפטן של ריאל נתן את עונת חייו וכבש 11 שערי ליגה. על אף שהוא היה במרחק ענק מהבלם, סנטי קאסורלה מויאריאל נבחר אל המקום השני. השליטה של שחקני האלופה נראית גם בתואר מאמן השנה, כשזינדין זידאן הגיע למקום הראשון בזכות 46 אחוזי הצבעה.

לגבי תגלית העונה לא היה כמעט ויכוח. דייגו מרטינס שהוליך את גראנדה לאירופה מהמקום השישי, קיבל 94 אחוזי הצבעה. לגבי אכזבת העונה, ישנה פחות תמימות דעים כשאספניול ראשונה עם 26 אחוזי הצבעה, ולנסיה שנייה עם 23 אחוזים ו-ולנסיה שלישית עם 19 אחוזי הצבעה.

לאחר שיאן אובלק שלט בתואר שוער השנה במשך ארבע עונות רצופות, העונה טיבו קורטואה מריאל קטף את המקום הראשון, כשלזכות הבלגי 55,000 הצבעות יותר מאשר לשוער הסלובני של אתלטיקו מדריד. ההגנה של הלבנקוס, שספגה 25 שערים בלבד זכתה למקום הראשון עם 65 אחוזי הצבעה.

גם בתואר הקשר המצטיין האלופה קטפה את המקום הראשון. קאסמירו נבחר ראשון עם 29 אחוזים ואחר כך נבחרו קאסורלה (20%) ואודגור (17%). לאחר שבזמה גבר על מסי בתואר החשוב ביותר, הצרפתי נבחר גם לחלוץ הבכיר של העונה כשיותר מ-50,000 קולות הפרידו בין השניים.