"קוסם וגאון": מסי ופאטי מלהיבים את ספרד

בארסה פורחת תחת קומאן. וגם: החלוץ הצעיר קרוב לשבור שיא

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.10.20 - 08:02
תחילת כתבה

השקט שאחרי הסערות. בעוד עדיין ניתן לראות באוויר כמה ריקושטים מהימים הגועשים שעברה ברצלונה מאז התבוסה 8:2 לבאיירן מינכן, לפחות על כר הדשא היא מצליחה עד כה להנמיך את הרעש. אחרי 0:4 על ויאריאל במחזור הפתיחה, סגנית האלופה רשמה 0:3 על סלטה ויגו בחוץ, זאת חרף העובדה כי שיחקה למעלה ממחצית שלמה בחסרון מספרי (קלמון לנגלה הורחק).

בכלי התקשורת בספרד סימנו שלוש דמויות מרכזיות כאחראיות למהפך, לפחות עד עתה: רונאלד קומאן, אנסו פאטי ו...ניחשתם נכון - ליאו מסי; בשני עיתוני הספורט הגדולים שיוצאים בקטאלוניה - "מונדו דפורטיבו" ו"ספורט" - פרסמו על השער תמונות של הכוכב הגדול ושל החלוץ הצעיר, והכותרות בהתאם: ב"מונדו" בחרו בכותרת "סערה" כדי לספר על שיתוף הפעולה בין השניים בצל מזג האוויר החורפי בוויגו; ב"ספורט" הלכו קל ופשוט עם המילים - "קוסם וגאון".

במקביל, באתר המדרידאי "אס" העניקו את הכבוד למאמן ההולנדי החדש, שבינתיים נראה כמו האיש הכי נכון בזמן הכי נכון. "המנהיג, והרגש, הוא קומאן. שבעה שערי זכות בשני משחקים, אפס שערי חובה וכל זאת זמן רב עם שחקן אחד פחות. קומאן מוביל התאוששות של תרבות, מאמץ וכבוד לסמל. השחקנים הולכים אחריו", כך נכתב.

בחזרה לפאטי. כארבעה שבועות לפני יום הולדתו ה-18, היהלום של ברצלונה הוא כבר חלק בלתי-נפרד מהקבוצה הבוגרת - ואחרי שני משחקים הוא עם שלושה שערים. האחרון, אמש באצטדיון בלאידוס, קירב אותו עד כדי שער אחד בלבד מהשוואת שיא-ספרדי בן 97 (!!) שנים: פאבלו פומבו קינטאנה כבש אי שם בעונת 1933/4 11 שערים לפני שמלאו לו 18; לפאטי יש כעת 10 כאלה (בכך, אגב, השתווה לבויאן קרקיץ'). לא פחות מדהימה העובדה כי 11 השערים שכבש פאטי במדי ברצלונה - בכל המסגרות - הגיעו מתוך 16 בעיטות בלבד לכיוון השער.

"מה שקרה עם ליאו מסי לפני שנים רבות, מתחיל לקרות גם עם אנסו פאטי: מתחילות להיגמר הדרכים לתאר את ההישגים שלו; ההתקדמות של אנסו והיעילות שלו מרגשים את אוהדי ברצלונה בדיוק כפי שעשה הכדורגלן הטוב בעולם מאז תחילת דרכו", נכתב באחד מטורי הדעה בתקשורת הקטאלונית.