זידאן: "בנזמה החלוץ הטוב ביותר בתולדות צרפת"

מאמן ריאל מדריד החמיא לבן ארצו אחרי הצמד שניצח את בילבאו: "הוא שחקן שלם יותר עכשיו". וגם: המספרים המרשימים (טוב מראול) והשבחים מהתקשורת. על ההצגה של כרים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.12.20 - 06:49
זידאן. לא חסך מחמאות מבנזמה (Getty)
זידאן. לא חסך מחמאות מבנזמה (Getty)
תחילת כתבה

לא במשחק מרשים או בתצוגת כדורגל גדולה, ריאל מדריד גברה אמש (שלישי) 1:3 על אתלטיק בילבאו, וחיברה ניצחון רביעי ברציפות בכל המסגרות. הגיבור הגדול של המשחק היה כרים בנזמה, שצמד שלו היה מה שהבטיח שלוש נקודות יקרות עבור אלופת ספרד.

ב"אס" סיכמו המשחק: "הרבה בנזמה, מעט רגליים". גם ב"מארקה" התמקדו בחלוץ הצרפתי עם הכותרת: "בנזמה כיבה את האש", ולצד טיבו קורטואה שסיפק הצלה מכריעה בסיום, השניים קיבלו את הציון הגבוה ביותר במשחק. בנזמה עצמו אמר אחרי הניצחון: "אין משחקים קלים, זה תמיד קשה. אנחנו משחקים בגמר אחרי גמר ואנחנו תמיד חייבים לחזור עם שלוש נקודות".

זינדין זידאן, שבכל יום נתון ההערכה שלו לבן ארצו לא מוטלת כלל בספק, החמיא לו אחרי המשחק: "עבורי הוא החלוץ הטוב בתולדות צרפת, כי הוא מראה את זה ויש לו מעל 500 משחקים, שערים ושיאים. בסופו של דבר זה מדבר בעד עצמו ומבחינתי ברור שהוא הטוב ביותר. הוא שחקן שלם יותר עכשיו, הוא לא 9 טהור כי הוא לא חושב רק על להבקיע, ולכן אנחנו אוהבים אותו".

ומה המספרים אומרים? העונה בנזמה כבש 10 שערים ובישל עוד 3 ב-16 משחקים בכל המסגרות. בסך הכל, הוא מחזיק במאזן של 259 שערים ב-529 משחקים בריאל מדריד, כלומר 0.49 למשחק, ממוצע טוב יותר משל אגדות כמו ראול או סנטיאנה. אגב, בילבאו מסתמנת כיריבה המועדפת על החלוץ, לאחר שכבש נגדה 13 שערים ב-22 משחקים. אחריה מדורגות גרנאדה (12) ו-ולנסיה (11).

בניגוד למה שהרגיל את כולם, זידאן כמעט לא ביצע רוטציות המשחק, ונשאל על כך: "אנשים ידברו תמיד, לא משנה מה אעשה. אני עושה את מה שאני חשוב שצריך. כולם רוצים לשחק והדבר החשוב הוא להמשיך בשלנו. הולך לנו טוב ואני מרוצה מהנקודות. תמיד סובלים בליגה. נכון שהסתבכנו קצת היום, אבל מה שחשוב זה הנקודות והניצחון".

פדריקו ואלוורדה החליף בקישור את קאסמירו המוצהב. פתח בהרכב לראשונה מאז שנפצע "אני שמח לחזור", הקשר מאורוגוואי אמר בסיום. "כשנפצעתי חשבתי שאעדר לתקופה ארוכה ועבדתי קשה כדי שזה יקרה בהקדם האפשרי. זה היה קשה ובילבאו קבוצה נהדרת, אבל אנחנו ברצף טוב. גם העייפות משפיעה עלינו. כששחקן של היריבה מורחק המשחק נפתח, והמאמן ביקש שנשחק פתוח ונחפש את המגנים, וזה מה שעשינו. אנחנו צריכים להמשיך לשמור על מוטיבציה, להנות מהקבוצה ולהילחם עבור הסמל".