הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ריאל מדריד תצרף את הולאנד או אמבפה בקיץ

דיווח: הבלאנקוס רוצים להנחית גלאקטיקו - מי יותר "ריאלי"? צפו בהצגות של השניים בליגת האלופות

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.02.21 - 11:02

מאז עזיבתו של כריסטיאנו רונאלדו, חסר לריאל מדריד כוכב על בחלק הקדמי. התחושה היא שהלוס בלאנקוס, המזוהים כקבוצת ה"גלאקטיקוס", איבדו את הברק והגאונות המאפיינים את אלופת ספרד. כעת, שנתיים מאז החור שנפער עם לכתו של הפורטוגלי, ריאל הולכת על כל הקופה ותנסה להנחית את אחד מהשניים - קיליאן אמבפה או ארלינד הולאנד.

בספרד מדווחים כי טרם ברור מי מבין השניים נמצא בעדיפות במדריד. על אף שאמבפה מסיים את חוזהו ביוני 2021, עובדה המאפשרת לריאל להוריד את מחירו בשולחן המשא ומתן, נראה כי דווקא הולאנד יהווה אופציה ריאלית יותר עבור הבלאנקוס.

הנורבגי בן ה-20 של בורוסיה דורטמונד נמצא בכושר פנטסטי. בנוסף לצמד והבישול ברביעי האחרון בשמינית גמר ליגת האלופות מול סביליה, הולאנד פשוט לא מפסיק לכבוש. המספרים המפלצתיים של החלוץ גבה הקומה מדהימים את עולם הכדורגל עם 25 שערים ושבעה בישולים ב-24 הופעות בכל המסגרות. שווי השוק של הולאנד מוערך כרגע ב-110 מיליון יורו, אך עם שלוש וחצי שנים נוספות בחוזה בקבוצה הגרמנית, נראה כי ריאל תיאלץ להיפרד מסכום מעט גבוה יותר.

אמבפה בן ה-22 מסומן בבירת ספרד כבר מספר שנים ברציפות, ובפ.ס.ז' ממש לא מעוניינים לשחררו. היהלום הצרפתי, שהיה שותף בכיר לזכיה של הנבחרת הלאומית במונדיאל 2018 והגיע באותו קיץ לפאריס, נמצא בדומה להולאנד בכושר נפלא. מעבר לשלושער ההיסטורי בקאמפ נואו מול ברצלונה בשלישי האחרון במסגרת שמינית גמר ליגת האלופות, "קיליאן" כבר עם 21 שערים ותשעה בישולים ב-29 הופעות בכל המסגרות. שווי השוק של הצרפתי מוערך ב-180 מיליון אירו, אותו הסכום בו נרכש על ידי אלופת צרפת. סביר להניח שיהיה קשה לפ.ס.ז' לדרוש סכום גבוה יותר, בהתחשב בעובדה שהחוזה של החלוץ מסתיים בקיץ 2021, אז יוכל לעבור בחינם.

אז מי מתאים יותר לבלאנקוס? זו שאלה מורכבת. אם שמים את תגי המחיר ומצבי החוזים בצד, הרי שמדובר בשחקנים שונים בתכלית. אמבפה הוא שחקן ורסטילי המסוגל לשחק במספר גם בתפקידי הכנף. הולאנד הוא חלוץ מרכזי קלאסי, על אף שגם ככזה הוא נחשב למגוון מאוד ואחד שיודע לייצר גם עבור חבריו. שאלה נוספת שהצוות המקצועי במדריד צריך לשאול את עצמו היא ההתאמה למרקם הקבוצתי הקיים. האם אחד מהשניים מגיע כיורש  של קארים בנזמה בחוד או אמור לשחק לצידו? או שמא מחפשים בבירה דווקא שחקן קו? כך או כך, הקיץ הקרוב הולך להיות מעניין במדריד.