הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

דיווח: "ברצלונה שוקלת לתבוע את רומא"

האיטלקים ביטלו חד צדדית את גביע גאמפר, הקטאלונים שוקלים צעדים משפטיים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.06.22 - 00:16
(getty)
(getty)

מדובר במסורת הנמשכת כבר 56 שנה. בכל שנה, רגע לפני פתיחת העונה, ברצלונה מקיימת משחק חגיגי - על הגביע שנקרא על שמו של ז'ואן גאמפר, מי שהיה שחקן, חבר מועדון וגם הנשיא שלו - ומת ב-1930. לאורך ההיסטוריה, מועדונים רבים שיחקו את המשחק החגיגי - שפעם אפילו היה טורניר של ארבע קבוצות, ולימים צומצם למשחק אחד בלבד. בין היתר, שיחקו בו מועדנים כמו מילאן, באיירן מינכן, אינטר, סנטוס ואפילו שאפקואנסה (רגע לאחר התרסקות המטוס הטראגית).

אבל השנה, פרשה מביכה מעיבה על המפגש הידידותי - שאמור להתקיים ב-6 באוגוסט. מי שהיתה אמורה לפגוש את ברצלונה הפעם היתה רומא, מחזיקת ה"קונפרנס ליג", אותה מאמן ז'וזה מוריניו. אבל רומא הודיעה חד צדדית כי היא לא תשתתף במשחק. הסיבה: פער קטן מדי בין מועד המשחק המקורי לבין משחק הליגה מול סלרניטנה, שיתקיים שמונה ימים לאחר מכן. מי שהטיל את הווטו הסופי, לפי דיווחים, היה מוריניו עצמו - שטען שהפער בין המשחקים קטן מדי.

הדבר הותיר את בארסה בפני מבוכה עצומה. אתמול (שני) היא הודיעה על כך באופן רשמי, ותקפה את רומא במסגרת ההודעה מטעם המועדון: "רומא החליטה, באופן בלעדי וללא סיבה, לסגת מההסכם שנחתם על ידי שני הצדדים. המועדון עובד על מציאת יריבה חדשה למשחק. ב-24 השעות נחזיר את הכסף לאוהדים שרכשו כרטיסים. המועדון מבקש להבהיר שהשהיית המשחק התקיימה בשל סיבות מחוץ לשליטתה של ברצלונה".

"המחלקה המשפטית בוחנת אפשרות לצעדים כנגד רומא, בשל הנזקים שנגרמו לברצלונה ואוהדיה, בשל ההחלטה הבלתי צפויה והבלתי  מוצדקת הזאת", כך סיכמה ברצלונה את ההודעה. המשמעות היא, כמובן, נזק תדמיתי - אבל גם כלכלי ממש, של אובדן הכנסות (מדובר במשחק שבדרך כלל משך עשרות אלפי צופים לאצטדיון הקאמפ נואו). עכשיו שני הצדדים ייכנסו למאבק, והכל - בשל מה שהיה אמור להיות משחק ידידותי.