הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הסיבות הכלכליות: סעיפי החוזה של דה יונג

הדיווחים האחרונים מראים שההחלטה בידי לאפורטה, אבל ברצלונה כנראה לא תוכל להשאיר את ההולנדי גם אם תרצה. מנצ'סטר יונייטד תשלם סכומי עתק? המספרים בפנים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.07.22 - 08:41
נשאר עם חוזה לעוד 4 שנים. דה יונג (Getty)
נשאר עם חוזה לעוד 4 שנים. דה יונג (Getty)

בצל הדיווחים ההולכים וגוברים על עזיבה אפשרית של הכוכב הגדול כריסטיאנו רונאלדו, במנצ'סטר יונייטד עובדים במקביל על החיזוק לעונה הקרובה. עד כה, למרות שכבר פורסם על סיכום עקרוני, השדים האדומים טרם השלימו באופן רשמי את צירופו של פרנקי דה יונג מברצלונה.

הבוקר (שלישי), ב'מארקה' הספרדי חשפו את השכר הגבוה של ההולנדי ובכך, למעשה, את הסיבה העיקרית לכך שיעזוב את הקמפ נואו והיא כמובן הסיבה הכלכלית. בחוזהו של ההולנדי, שבשנת 2019 חתם לחמש שנים בברצלונה והאריך אותו ב-2020, נותרו עוד ארבע שנים כעת.

בארבע השנים שנותרו, אם תשאיר אותו, ברצלונה תצטרך לשלם כ-88 מיליון יורו על השכר ועל בונוסים שונים בחוזה של דה יונג. לפי הפרסום בספרד, יש 3 סיבות עיקריות למחיר הגבוה: הראשונה היא השכר הקבוע שלו שעומד על 14 מיליון יורו כפי שנחתם ב-2019. השנייה היא תשלומים שנדחו בשל נגיף הקורונה כשדה יונג ויתר על חלק ניכר משכרו. הסיבה השלישית היא בונוסים בסך כ-16 מיליון יורו על נאמנות למועדון.

למרות שעל פי המצב כרגע ההחלטה נמצאת אצל נשיא ברצלונה ז'ואן לאפורטה, נראה שאין לו ברירה אחרת חוץ מלמכור את דה יונג. האיכויות של ההולנדי בן ה-25 מבוקשות מאוד בשוק השחקנים באירופה ולמרות שכרגע הקטאלונים עדיין במשא ומתן מול האדומים, מנצ'טר יונייטד צפויה להניח סכום של כ-85 מיליון יורו עבור העסקה.