דרוגבה ואנלקה עשויים לעזוב את סין

שנחאי שנהואה, הקבוצה אליה שני החלוצים עברו מצ'לסי, נתקלה בקשיים כספיים ולא בטוח שתשלם את משכורתם

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.08.12 - 10:53
דרוגבה. אפיזודה חולפת? (gettyimages)
דרוגבה. אפיזודה חולפת? (gettyimages)
תחילת כתבה

שנחאי שנהואה הסינית עשתה גלים בכדורגל העולמי בחודשים האחרונים. היא הנחיתה אצלה את שני חלוצי צ'לסי, ניקולה אנלקה ודידייה דרוגבה, שילמה להם חוזי עתק והתפארה בהתקפה שמזכירה לנו יותר קבוצת צמרת אירופאית מאשר קבוצה לא מוכרת במזרח הרחוק. אבל הסיפור הזה עשוי להיגמר מוקדם מהצפוי.

לפי דיווח בסין, שנחאי ניצבת בפני מכשול כלכלי גבוה. היו"ר ואחר מבעלי הקבוצה, ז'ו ג'ון, מאיים להפחית בצורה דרסטית את תמיכתו הכספית במועדון, מה שישים בסימן שאלה את היכולת שלו לשלם לשני השחקנים את משכורות העתק להם הם זכאים. כזכור, אנלקה הגיע בינואר האחרון בחוזה שמבטיח לו 12 מיליון ליש"ט בשנה, בעוד דרוגבה אמור להרוויח 10.4 מיליון ליש"ט.

ג'ון, שמחזיק ב-28.5 אחוזי שליטה בשנהואה, דורש שהנתח שלו ייגדל ל-70 אחוז כפי שהובטח לו. ההסכם של איש העסקים עם המועדון קובע שהשליטה שלו תגדל אם ישקיע לפחות 23.6 מיליון דולר תוך שנתיים, והוא הספיק להכניס לקופת המועדון מעל 94 מיליון דולר בחמש וחצי שנים. מלבד ג'ון, שולטות בקבוצה 5 חברות בבעלות המדינה שלא מזרימות כספים, ועל כן הוא כועס.

דרוגבה בן ה-34 הוליך את צ'לסי לזכייה היסטורית בליגת האלופות בעונה החולפת, אבל הפתיע רבים כשהחליט לנדוד מזרחה הקיץ. החלוץ מחוף השנהב עשוי לחפש לו הרפתקה חדשה אם לא יישאר בסין.