מרטינו הוצג בארגנטינה: "זה חלום של כל מאמן"

טאטה במסיבת עיתונאים בארצו: "עבדתי עם ליאו מסי בברצלונה וזה יתרון עבורי". ומה דעתו על קרלוס טבס?

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  14.08.14 - 21:46
יוצא לדרך חדשה. מרטינו (gettyimages)
יוצא לדרך חדשה. מרטינו (gettyimages)
תחילת כתבה

נבחרת ארגנטינה יצאה היום (חמישי) רשמית לעידן חדש. חרארדו "טאטה" מרטינו הוצג כמאמנה של סגנית אלופת העולם עד אחרי מונדיאל 2018 ברוסיה. המטרה המרכזית הראשונה של מרטינו, שהדריך אשתקד את ברצלונה, תהיה להגיע רחוק ככל הניתן בקופה אמריקה 2015, שתיערך בצ'ילה. בנוסף, המאמן יצטרך לבנות מחדש את מערך הנבחרות הצעירות של ארגנטינה, שלא ייצר כשרונות יוצאי דופן מאז הנבחרת של ליאו מסי ואנחל די מריה.

"זה כבוד גדול להחזיק בעמדה הזו", אמר טאטה מרטינו, שישוב להדריך את ליאו מסי וחאבייר מסצ'ראנו, איתם עבד בקאמפ נואו, "אין לי שיטה קבועה. השיטות שהיו לי בניואלס ובברצלונה לא היו זהות. אמצא סגנון מתאים לנבחרת".

למאמן הארגנטיני מצפה כהונה לא פשוטה, שכן מלבד המונדיאל והקופה ב-2015, הוא יקווה להוביל את הנבחרת האולימפית למשחקים האולימפיים בריו, לקופה אמריקה נוסף ב-2016 בארצות הברית ולגביע הקונפדרציות ברוסיה ב-2017. כמובן שנוכחותה של ארגנטינה בקונפדרציות ובאולימפיאדת ריו כלל לא בטוחה והיא תצטרך לעבוד קשה כדי להגיע אליהם.

"לאמן נבחרת לאומית זה דבר שכל מאמן שואף אליו", הוסיף מרטינו, שהתייחס כמובן לחלקו של מסי בנבחרת החדשה: "הוא השחקן הכי טוב בעולם ועם זה מגיעה אחריות גדולה. היתרון שלי הוא שכבר עבדתי איתו בעבר. כמובן שאשמח שמסצ'ראנו ימשיך בנבחרת. אנשים נוכחו לדעת במונדיאל האחרון עד כמה הוא מנהיג על כר הדשא ועד כמה הוא משמעותי". כצפוי, העיתונאים הארגנטינים שאלו את טאטה האם יחזיר לנבחרת את קרלוס טבס. "בנבחרת שלי, כל הדלתות פתוחות".