50 אוהדים של היידוק לא נכנסו, המשחק פוצץ

זאגרב פירסמה 'רשימה שחורה', היריבה החליטה לעזוב את האיצטדיון

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.11.14 - 18:25
לא רוצים אותם בזאגרב. אוהדי היידוק ספליט
לא רוצים אותם בזאגרב. אוהדי היידוק ספליט
תחילת כתבה

לא פעם ראינו ושמענו על מקרים בהם אוהדים פוצצו משחק. מקרה כזה התרחש לא מזמן בכדורגל הישראלי, בדרבי התל אביבי האחרון. בסוף השבוע זה קרה בקרואטיה, רק מי שהחליטה שהמשחק לא יצא לפועל הייתה קבוצה, ב'קלאסיקו' בין דינמו זאגרב להיידוק ספליט. המפגש הטעון לא יצא לדרך מכיוון ששעה לפני שריקת הפתיחה, היידוק החליטה לעזוב את המגרש למען האוהדים שלה, יותר נכון למען 50 כאלה, שלא הורשו להיכנס אליו.

אוהדי היידוק נחשבים לחמים במיוחד. רק בקיץ האחרון, עימות שלהם עם אוהדים של סלביה פראג פיצץ משחק כשבדקות הסיום שתי המחנות ירדו אל הדשא. כתוצאה מהמקרה הזה ועוד כמה, בדינמו הכינו 'רשימה שחורה' של אוהדים שנמנעה מהם האפשרות להגיע למשחק. כששאר האוהדים של היידוק שמעו על כך, הם חזרו לקופות באיצטדיון והחזירו את הכרטיסים. כתוצאה מכך, בספליט אמרו שאין טעם שיעלו למשחק ללא האוהדים שלהם ביציעים.

היידוק שלחה אצבע מאשימה לכיוון המנהל הטכני של דינמו, זדרבקו מאמיץ'. הקבוצה טוענת שלאחרון יש כוח בהתאחדות הקרואטית והוא הכין רשימה שאין שום סיבה שימנעו מ-50 השמות בה להיכנס לאיצטדיון. "אנשי היידוק ביקשו ממני לדחות את המשחק מכיוון שלאוהדים שלה יש בעיה להיכנס למגרש. אני סירבתי והם פשוט עזבו את המקום", סיפר לינו רוסה, נציג ההתאחדות במשחק.

איגור טודור, לשעבר בלם יובנטוס וכיום מאמן היידוק, אמר: "כמובן שאני מצטער שהמשחק לא נערך. אני איש ספורט ואכפת לי רק ממנו". דרך אגב, שחקני דינמו המשיכו להתחמם כרגיל לפני פתיחת המשחק לפני שקיבלו את הבשורה על ביטולו.

דינמו זאגרב מוליכה את הליגה הקרואטית בבטחה עם 37 נקודות אחרי 15 מחזורים, בהם עדיין לא הפסידה. יש לה יתרון של 11 נקודות על פני היידוק ספליט, שמדורגת במקום השלישי.