$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

יאניק קמאנאן: לאן נעלם אקס מכבי תל אביב?

הסיפור המטורף עם נימני ("כשהיה שחקן, פנה אליי ליד דגל הקרן שאצטרף למכבי ת"א"), סנטה קולומה ("הבושה הגדולה בקריירה") והחיים החדשים באנגליה באקדמיה שבניהולו. פרויקט הזרים הגיע לחלוץ הצרפתי, שמבטיח לחזור לישראל עם הג'וב החדש שלו. ראיון

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  13.05.20 - 15:35

יש שחקנים שכשאומרים את השם שלהם, החיוך עולה מיד על הפנים, ולא משנה את מי אתה אוהד. ככה זה, גם כשהם יריבים שלך, הם מיד הופכים לקונצנזוס. הספורט ברחבי העולם הופסק, אז ניצלנו את הזמן כדי לחפור לעומק ולראות היכן הזרים האהובים ביותר ששיחקו כאן נמצאים היום. ממשיכים את סדרת הכתבות עם אקס מכבי ת"א ומכבי הרצליה, יאניק קמאנאן.

החלוץ הצרפתי שיחק במשך שנתיים במכבי ת"א, בשנים קצת פחות טובות שלה, וזאת אחרי שבלט במיוחד במכבי הרצליה. פיזיות ומהירות שמעל הליגה, הפכו אותו לשחקן דומיננטי במיוחד בשנים שלו כאן. מאז שעזב קמאנאן המשיך לטורקיה לסיבאספור, לביקור בקבאלה מאזרבייג'ן עד שפרש לפני שלוש שנים בליגות הנמוכות בצרפת.

מאז שעזב, הוא עבר להתגורר בלונדון ומחזיק באקדמית כדורגל לשחקנים צעירים, עבורם הוא משמש גם כסוכן. קמאנאן רק בתחילת הדרך בתחום, אבל אם תשאלו אותו, הוא מאמין שעתידו עוד לפניו בתחום הזה".

"אני מחזיק באקדמיה ובקבוצת כדורגל. כשאני שיחקתי, לא היה מי שילווה אותי. היום יש רשתות חברתיות, תקשורת, כל שחקן צריך מישהו שילמד אותו להתנהל ויעזור לו להתרכז רק בכדורגל, ולכן אני כאן, שלא יעשו את הטעויות שלי", הוא מסביר בראיון לערוץ הספורט, "כדורגל זו התשוקה שלי. רציתי לעבוד רק בזה, ואני שמח שיש לי את הבייבי שלי שזו האקדמיה".

קמאנאן הופתע לשמוע שעדיין זוכרים אותו בישראל, אבל סיפר שהוא בהחלט מתכוון להיכנס לשוק הישראלי בנושא השחקנים: "יש לי שחקנים צעירים שהם עדיין לא ברמה לפרמייר ליג, אבל הם פיזיים ואני יודע מה מתאים לליגה הישראלית. אני בקשר עם מאמנים ושחקנים בארץ ואני מאמין שבקרוב מאוד תראו שחקנים שלי בארץ".

אומנם קמאנאן פרץ במכבי הרצליה, אבל אם תשאלו אותו, הזכרונות העיקריים שלו מישראל הן ממכבי ת"א. "מכבי הרצליה זו קבוצה קטנה. מאוד נהניתי שם, אבל מכבי ת"א זה משהו אחר", הוא נזכר, "רוצה שאני אספר לך איך הגעתי למכבי ת"א? זה סיפור ממש טוב".

"שיחקתי נגד מכבי ת"א במשחק אימון והקהל שם קילל אותי. זה עיצבן אותי מאוד כי הייתי טוב, אבל בסיום אותו משחק הלכתי לאותם אוהדים בעצבים ואמרתי להם 'אתם עוד תעודדו אותי'", הוא מספר, "זה לא היה גזעני, אבל זה עיצבן אותי. זמן קצר לאחר מכן פגשנו את מכבי ת"א במשחק ליגה והייתי ממש טוב שוב. במהלך המשחק, הלכתי להרים קרן ופתאום ניגש אליי שחקן שלהם, אבי נימני".

"נימני, אני מדגיש שוב - שחקן שלהם ניגש אליי ליד דגל הקרן ושאל אותי 'אתה רוצה להצטרף למכבי ת"א"', הצרפתי מספר על מי שלימים הפך לסוכן, "אמרתי לו ברור שאשמח. זה מועדון גדול. כל השיחה הזאת מתנהלת תוך כדי המשחק. זה החמיא לי מאוד. זמן קצר לאחר מכן מכבי ת"א פנתה אליי. לא יודע אם נימני קשור לזה, אבל אני יכול לשער שכן. זה היה מדהים ששחקן ככה מעורב בהחתמת שחקנים אחרים".

מה היה המשחק הכי גדול שלך במכבי ת"א?
"הדרבי. ניצחנו 1:2 מגול של יוסי שבחון בדקה ה-90. הייתי מצוין. זו הייתה תקופה קשה עבור מכבי ת"א. הפסדנו לא מעט משחקים, אבל הרגשת עדיין שזה מועדון גדול".

היה לכם את ההפסד גם לסנטה קולומה, אחד מהמביכים בתולדות הכדורגל הישראלי
"אני זוכר את היום הזה עד היום. אם לומר את האמת, בכלל לא התכוננו למשחק הזה. פשוט היינו בטוחים שאנחנו מכבי ת"א, ויריבה כזאת היא בכלל לא ברמה שלנו, אז זלזלנו. אני זוכר את חדר ההלבשה אחרי המשחק, היה שקט מוחלט, לגמרי מוחלט. אף אחד לא דיבר, כולנו התביישנו. זה היה ההפסד הכי קשה בחיים שלי".

מי השחקן הכי טוב שנתקלת בו בישראל?
"רודי חדד. חד משמעית. אבי נימני היה שחקן גדול, אין ספק, אבל רודי היה כשרוני בצורה בלתי רגילה. חבל שהוא לא הביא את זה לידי ביטוי כי הוא היה כישרון פשוט אדיר".

View this post on Instagram

Just the two of us ❤

A post shared by Yannick Kamanan (@lakamdeskam) on