היורש? מחקר קבע שאמבפה טוב יותר ממסי

5 שחקני פ.ס.ז' בעשירייה, ואיפה רונאלדו? ממצאים מפתיעים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  03.04.20 - 23:23
תחילת כתבה

מי הכדורגלן הכי טוב בעולם? מפלה ועד רונאלדו, ממראדונה ועד מסי, השאלה האלמותית הזו הציתה אינספור ויכוחים ולא הפסיקה להעסיק אוהדי כדורגל ברחבי העולם. כעת, המרכז הבינלאומי ללימודי ספורט (CIES) ניסה לענות באמצעות מחקר תשובה על השאלה: מי היה הכדורגלן השלם ביותר בששת החודשים האחרונים?

יש לומר שהתוצאות די מפתיעות, מאחר שהעשירייה הראשונה כוללת חמישה שחקנים מפאריס סן ז'רמן. מי שמדורג ראשון הוא קיליאן אמבפה, ואת שלושת המקומות הראשונים משלימים מרקו וראטי ופרסנל קימפמבה. אנחל די מריה מדורג שישי וניימאר שביעי. את המקום הרביעי חולקים יחד ג'ו גומז מליברפול ויוסיפ איליצ'יץ' מאטאלנטה, בעוד וירג'יל ואן דייק מדורג שמיני.

אם הגעתם עד לכאן, סביר להניח שלא יכולתם שלא לשאול את עצמכם - איפה בדיוק ליאו מסי? אז מי שנחשב לדעת רבים הכדורגלן הגדול בכל הזמנים מדורג על פי המחקר של CIES רק במקום התשיעי, ואת העשירייה הראשונה סוגרים יחד טוני קרוס מריאל מדריד ודויד אלאבה מבאיירן מינכן.

שמות מסקרנים נוספים בדירוג הם ג'ייסון סאנצ'ו מבורוסיה דורטמונד (מקום 13), מוחמד סלאח (14), כריסטיאנו רונאלדו (רק במקום ה-15) ולואיס סוארס (16).

המחקר התבסס על פרמטרים בשישה תחומים במשחק, כמו חילוצי כדורים, יצירת מצבים או בעיטות לשער, התרומה של אותם מהלכים לקבוצה של השחקן, כשגם החוזקות של הקבוצה נלקחו בחשבון. בנוסף, שיטות החישוב נקבעו כך שאף עמדה לא תקופח.

העשירייה הבכירה (עם ציון משוקלל)
1. קיליאן אמבפה, פ.ס.ז' - 91
2. מרקו וראטי, פ.ס.ז' - 90.6
3. פרסנל קימפמבה, פ.ס.ז' - 90.4
4. ג'ו גומז, ליברפול - 90.2
- יוסיפ איליצ'יץ', אטאלנטה - 90.2
6. אנחל די מריה, פ.ס.ז' - 89.9
7. ניימאר, פ.ס.ז' - 88.9
8. וירג'יל ואן דייק, ליברפול - 88.9
9. ליאו מסי, ברצלונה 88.1
10. דויד אלאבה, באיירן מינכן - 87.9
- טוני קרוס, ריאל מדריד 87.9