לואיס סוארס: ג'ורג'יו קייליני נזכר בנשיכה

הבלם הוותיק התייחס לעימות הבלתי נשכח עם החלוץ במונדיאל 2014: "מעריץ אותו על זה. גם אני בן ז*** על הדשא ואני גאה בזה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  21.05.20 - 18:49
תחילת כתבה

 

אחת התכונות המרכזיות שהופכות את לואיס סוארס למה שהוא - אחד החלוצים הטובים בעולם בעשור האחרון - היא העובדה שאין אצלו עכבות. לא כולם אוהבים את זה, כי לעיתים הוא מאבד את הראש ומייצר פעולה מכוערת/מעוררת מחלוקת, אבל קשה שלא להעריך את הרעב האינסופי של החלוץ האורוגוואי, את העובדה שהוא מתייחס לכל משחק ומשחק, בלי יוצא מהכלל, כאילו רק לפני שבוע עלה מהנוער.

בגביע העולם ב-2014 התרחש אחד מאותם אירועים שנויים במחלוקת, בלשון המעטה, כאשר סוארס נשך את ג'ורג'יו קייליני בכתפו בזמן מאבק על מיקום לפני בעיטת קרן. כזכור, המשחק בין אורוגוואי לאיטליה היה על כל הקופה - המנצחת מעפילה לשמינית הגמר, המפסידה הולכת הביתה - וסוארס, ובכן, לא בחל באמצעים.

שש שנים מאוחר יותר, ובזמן שלא ברור מתי הליגה האיטלקית תשוב לפעולה, קייליני מספק לאחרונה כותרות כמעט מדי יום - לקראת צאתו של ספרו האוטוביוגרפי. והפעם בתפריט, ניחשתם נכון: התייחסותו למקרה הבלתי-נשכח עם לואיס סוארס במונדיאל.

אולי תופתעו, אבל קייליני לא רק שלא נוטר טינה לסוארס על אותו אירוע, אלא ממש "מחבק" אותו על כך. "האמת היא שאני מעריץ את השובבות שלו, אם הוא היה מאבד את התכונה הזו, הוא פשוט היה רק שחקן ממוצע. שובבות וזדון הם חלק מהמשחק, לא הייתי קורא לזה רמאות. גם אני 'בן זונה' על המגרש ואני גאה בזה".

עוד כתב הבלם הוותיק של יובנטוס: "התקשרתי אליו כמה ימים אחרי המשחק, אבל הוא לא היה צריך להתנצל בפני. סוארס ואני דומים ואני אוהב להתמודד מול חלוצים כמוהו. אתה צריך להיות אינטלגנטי כדי להתגבר על היריב שלך".