יחזור לישראל? רובן ראיוס: הוכחתי בחיפה מה אני שווה

על רקע הצהרת סוכנו לפיה הוא מחזיק בהצעה מישראל, הקשר לא פסל קאמבק בראיון לערוץ הספורט ("אהיה איפה שמעריכים אותי") והחמיא לרוני לוי: "אשמח לשחק תחתיו"

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  31.05.20 - 15:55
תחילת כתבה

גיל 33 ואחרי העונה הטובה ביותר בקריירה שלו, רובן ראיוס מחפש את התחנה הבאה. הקשר הספרדי הבקיע בעונה שעברה 14 שערים ובישל עוד שישה במדי אנורתוסיס וקיווה להמשיך במועדון, אך התאכזב מההצעה שניתנה לו וכעת בוחן את עתידו, כאשר גם הליגה הישראלית היא אופציה.

ראיוס הרוויח בעונה שעברה 220 אלף יורו, כך לפי דיווחים בקפריסין, והחוזה שלו היה אמור להתחדש באופן אוטומטי אם היה מגיע למכסת משחקים מסויימת. אלא שהקורונה עצרה את הליגה, הוכרזה אלופת (אומוניה סיימה לפני אנורתוסיס רק בגלל מאזן פנימי טוב יותר בין השתיים) והקשר נותר ללא חוזה.

אנורתוסיס הגישה הצעה לשנתיים בה הוא היה אמור להרוויח 200 אלף יורו בעונה הבאה ו-180 בעונה שלאחר מכן, אבל ראיוס חשב שמגיע לו יותר אחרי היכולת המצויינת שהציג לאורך כל העונה והורה לסוכנו לבחון את השוק. "כמעט כל הקבוצות הגדולות בקפריסין התעניינו", אמר דומינגו הרננדס, "מלבד קפריסין, יש לו הצעות גם מיוון ומישראל, אבל רובן רוצה להישאר בקפריסין". כעת הוא מספר בראיון לערוץ הספורט שהוא לא פוסל חזרה לישראל, אבל משאיר מסתורין בנוגע לעתידו.

ומה ראיוס חושב? "כמו יין טוב, אני משתבח רק עם השנים. אני מרגיש שאני בכושר שיא בקריירה שלי. בישראל ראו מה שאני שווה, אני לא חושב שהייתי פספוס במכבי חיפה. לא הייתי מקבל אהבה כזאת מהאוהדים בישראל עד היום, אם לא הייתי מראה יכולת גבוהה. הראיתי מה אני שווה", ראיוס פתח את דבריו, "מעבר לישראל? אני שחקן חופשי, אבל השאיפה היא קודם כל להיות באנורתוזיס. אם לא יסתדר שם, אני רוצה להיות במקום שמכבד אותי ויודע מה אני שווה".

המאמן שהכי מחובר לראיוס בישראל הוא רוני לוי. בבית"ר ירושלים אומנם לא מחפשים כרגע שחקן במשבצת של ראיוס, אבל הספרדי שפע מחמאות למאמנו לשעבר, ולא פסל איחוד עתידי: "רוני לוי הוא מאמן ומנטור. הוא לימד אותי טקטיקה והוציא ממני הרבה. אם תהיה לי הזדמנות בעתיד, זה יהיה כבוד גדול בשבילי לשחק שוב תחת רוני לוי".

ראיוס בן ה-33 שסומן בתחילת הקריירה כמי שיצליח בגדול בספרד, העביר מסר בסיום שייתכן שיכול היה להגיע רחוק יותר: "יכולתי לשחק בליגות בכירות יותר, זה נכון, אבל אני מרוצה ממה שהשגתי. צריך ליהנות ממה שיש ולא ממה שאין. יש לי עוד הרבה מה להשיג בקריירה".

כזכור, ראיוס שיחק שנתיים במכבי חיפה והרשים עם 11 שערים בעונה הראשונה ועוד 6 בעונה השנייה, אבל עזב לסושו הצרפתית בתום עונת 2014/15. הוא זכור בעיקר בשל אותו תיקול אכזרי על רפי דהן אחריו הורחק לשישה משחקים ואף נתבע ע"י שחקן בני יהודה דאז על חלקו בפציעה הקשה ממנה סבל.