סופר ליג: 12 קבוצות הכריזו על הצטרפותן לליגה

רשמי: המועדונים הגדולים בכדורגל האירופי יוצאים לדרך חדשה, בליגה עצמאית וסגורה. פלורנטינו פרס, נשיא הליגה החדשה: "נעזור לכדורגל לקבל את מקומו הראוי". המיזם הטרי עשוי להיפתח כבר בחודש אוגוסט הקרוב. הפורמט המלא בפנים. המלחמה עם אופ"א החלה

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.04.21 - 01:41

תגיות: הסופר ליג

תחילת כתבה

מה שהיה, לא יהיה עוד: הלילה (בין ראשון לשני), נכנס הכדורגל האירופי אל מציאות חדשה - בהודעה רשמית, 12 מועדוני הכדורגל הגדולים ביבשת הודיעו על הקמתה של ליגה חדשה: ה"סופר ליג" האירופית. המועדונים שנכנסו ליוזמה המרתקת יהיו: ריאל מדריד, ברצלונה ואתלטיקו מדריד מספרד, מילאן, יובנטוס ואינטר מאיטליה, ו"שש הגדולות" מאנגליה - ארסנל, צ'לסי, ליברפול, מנצ'סטר יונייטד, מנצ'סטר סיטי וטוטנהאם.

 • "המטרה-צמיחה כלכלית": כך תראה הסופר-ליג החדשה
 • גינויים מכל כיוון: התגובות להקמת הסופר-ליג
 • עתיד הכדורגל האירופי בסכנה: ניתוח הטלטלה בכדורגל האירופי
 • מה הטעם? השפעת הסופר-ליג על הכדורגל הישראלי
 • "תורידו אותן ליגה": הקריאה של גארי נוויל

  בהודעה הרשמית עוד לא צוינו תאריכים, אבל בדיווחים שמתפרסמים בשעות האחרונות ברשת "סקיי" נמסר כי הליגה עשויה להיפתח כבר באוגוסט הקרוב (עוד פחות מארבעה חודשים).

  מי שיעמוד בראש הגוף החדש יהיה נשיא ריאל מדריד, פלורנטינו פרס, שפרסם הודעה משלו בעקבות ההחלטה המדהימה: "נעזור לכדורגל, בכל הרמות, לחזור אל מקומו הטבעי בעולם. כדורגל הוא הספורט הבינלאומי היחיד עם יותר מ-4 מיליארד צופים, וזו האחריות שלנו בתור המועדונים הגדולים, לספק את הרצונות שלהם".
 • לפי הפירסום הרשמי, החברות החדשות יקבלו מענק של 3.5 מיליארד יורו על התחייבותן, דבר שיעשיר את קופתן בפרויקט שצפוי לגלגל כ-10 מיליארד יורו בתקופה הקרובה. כזכור, מקסום הרווחים עומד בראש הסדר העדיפויות של קבוצות הסופר ליג, שישלשלו לכיסן סכומי עתק פי כמה ממה שהיו מרוויחות בליגת האלופות אצל אופ"א.

  יש לציין כי ההודעה הדרמטית מגיעה פחות מיממה לפני שאופ"א אמורה לפרסם את אישור הרפורמה שלה ב-2024. החל מעונת המשחקים הזו, אמורה ליגת האלופות לגדול ל-36 קבוצות ותבוטל שיטת הבתים. בשיטה החדשה של אופ"א כל קבוצה אמורה לשחק 10 משחקים בשלב הראשון לפי המודל השוויצרי. כנראה, שהסדר הזה לא מתאים ל-12 הפורשות, שהחליטו לשבור את הכלים.

  "הליגה החדשה מגיעה בזמן בו המגפה העולמית (הקורונה) הדגישה את חוסר היציבות במודל הכלכלי של הכדורגל האירופי. המועדונים המייסדים, במשך שנים, ביקשו לשפר את איכות ועוצמת התחרויות האירופיות, ובאופן פרטני - לייצר טורניר שבו המועדונים והשחקנים הטובים ביותר יתחרו אחד נגד השני על בסיס קבוע", נכתב בהודעה שפרסמו המייסדים.

  "המגפה הראתה כי נדרש חזון אסטרטגי וגישה מסחרית, כדי להגדיל את הערך, לטובת ענף הכדורגל כולו. בחודשים האחרונים, היו התייעצויות רבות עם גופי ההנהלה לגבי הפורמט החדש של התחרויות האירופיות. המועדונים המייסדים מאמינים כי הפתרונות שהוצעו אינם פותרים את בעיות היסוד, שהם גם הצורך לייצר משחקים ברמה גבוהה יותר וגם חיפוש אחר משאבים כלכליים נוספים לכל עולם הכדורגל".