הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מה גרם למלך שערי סלובניה להקים צעדת תמיכה בישראל?

סביב המלחמה הקשה בעזה, סיפורו המפתיע של מרקוס טבארס שמדבר בראיון מיוחד לערוץ הספורט. על הקשר למדינה ("אנחנו מתפללים בשבילכם כל הזמן"), על הסכסוך ("אנשים צריכים לדעת את האמת, האומה הזאת נבחרה ע"י אלוהים"), הפעולות מאחורי הקלעים ("אני בא כל שנה לארץ ומשכנע ברזילאים לחתום בה"), וגם המסר: "אלוהים יביא לכם את הניצחון". צפו בראיון

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  10.10.23 - 11:06

תגיות: מרקוס טבארס

לכדורגלן מרקוס טבארס היתה קריירה לא רעה. הוא נולד בפורטו אלגרה, שיחק לאורך השנים בשורה של קבוצות בברזיל, מלזיה וקפריסין - אבל הקבוצה שהוא מזוהה איתה יותר מכל היא מאריבור הסלובנית, שם שיחק לא פחות מ-14 שנה. לאורך הקריירה, הוא כבש פעמיים על אדמת ישראל - נגד מכבי חיפה ונגד הפועל באר שבע, אבל החיבור, מסתבר, היה גדול יותר מכדורגל.

טבארס הפך לתומך ישראל נלהב. אתמול, הוא תועד כשהוא מרים מצעד תמיכה בישראל בסלובניה, המדינה שבה הוא חי עד היום. בעקבות האירוע, הוא התראיין לערוץ הספורט - וסיפר על הקשר לישראל.

"אנחנו תומכים בישראל לפחות ב-15 השנים האחרונות", אמר טבארס. "אנחנו מגיעים בכל שנה כדי לתמוך ולהיות בטריטוריה של ישראל,  כי אני יודע כמה זה חשוב עבורכם וזה גם חשוב עבורי. אני נוצרי-ציוני. יחד עם ICEJ (השגרירות הנוצרית הבינלאומית בירושלים), אנחנו תומכים ומתפללים עבור ישראל,  אנחנו מגיעים בכל שנה בסוכות להגיד שאנחנו עומדים כאן לצידכם".

"לפני שלושה ימים היינו שם, בצעדה בירושלים. הייתי עם המשפחה שלי כדי להגיד שאנחנו אוהבים את ישראל, אתם לא לבד. עוד דבר זה שאשתי יהודיה, היא ספרדית. אנחנו תומכים בישראל, ואני מאמין שתושבי ישראל הם האנשים שנבחרו להציג את התורה".

"בסוכות, היינו שם אני, אשתי ו-30 אנשים מסלובניה. הבאנו אותם לראות איך אנשים חוגגים את סוכות, הגענו להתפלל ולתמוך בישראל. ביום חמישי חזרתי לסלובניה, והקבוצה חזרה ביום שבת. רוב הזמן היינו בירושלים, הקבוצה הייתה שם. בשבת בבוקר הם שמענו את האזעקות והכל, אבל הכל היה בסדר עד שהגיעו לשדה התעופה וחזרו בשבת בערב".

"אנשים צריכים לדעת את האמת על ישראל", אומר טבארס. "פירסמתי בעמוד האינסטגרם כי אנשים צריכים לדעת שהם צריכים לתמוך בישראל, שמה שמפרסמים בתקשורת זה פייק ניוז... הם צריכים לדעת שישראל, היהודים, הם אלה שאלוהים נתן להם את אדמת ישראל. אדמת ישראל שייכת לעם היהודי, ואני רוצה שכולם יבינו וידעו שאני תומך בישראל ושהיא נמצא בליבי ובלב משפחתי".

"אני מאמין שזה חשוב. כי ברגע שקורות סיטואציות כאלה, אנשים מחביאים את עצמם ולא רוצים לבחור צד. אני רוצה שכולם ידעו ושכולם יראו את האמת, ולא יהיו מעורבים בפייק ניוז".

"אני מכיר הרבה אנשים מישראל וגם שחקני כדורגל ברזילאים. פיליפה סנטוס שמשחק בהפועל חיפה, יש לנו יחסים טובים ואני בקשר איתם כל שעה ומדבר על הסיטואציה. הם התקשרו אלי בגלל שהנשיא הברזילאי אמר שישלח מטוס לברזילאים שרוצים לחזור לברזיל, אבל אמרתי להם שאם אלוהים שם אותם בישראל עכשיו לעבוד - אתם צריכים להיות שם ולתמוך בישראל".

"אם אלוהים שם אותו שם לעבוד סימן שיש לו תכנית עבורו. יש לי גם חבר שנמצא בצבא ונלחם עבור ישראל, אנחנו מתפללים לאלוהים שישמור על ישראל וייתן לה כוח".

"שחקני כדורגל מבינים את הסיטואציה, אבל אנשים שלא לפעמים כותבים לי דברים רעים באינסטגרם. כל האנשים שמכירים אותי יודעים מה נקודת המבט שלי, אני מנסה להסביר להם את הסיטואציה והם מבינים יותר מה קורה שם. עכשיו הם תומכים בישראל, לפעמים הם לא מראים זאת, אבל אני מסביר להם".

"האומה הישראלית זו אומה שנבחרה על ידי אלוהים, זו האמת. הרבה אנשים חושבים שלעם היהודי לא מגיעה מדינה, אבל זה פייק ניוז. הם צריכים להבין את כל ההיסטוריה, לא לחבר חלקים. הם צריכים להבין את כל ההיסטוריה ולקרוא את התורה, הכל נמצא שם".

לסיום, פנה טבארס במסר ברור: "עם ישראל, אתם לא לבד. יש אנשים שתומכים בישראל ומאמינים שאלוהים שומר על ישראל, הכל נמצא תחת שליטת אלוהים. אנחנו מתפללים עבורכם בכנסיות בסלובניה, אתם לא לבד. אל תוותרו, אלוהים ייתן לכם את הניצחון".