צמד לאגוארו, צפו ב-1:2 על מנצ'סטר סיטי על צסק"א

התכולים להטו במוסקבה ונדבקו לבאיירן בראש הבית, למרות ששיחקו במגרש רעוע שלא ראוי לצ'מפיונס. הארגנטיני הצטיין עם שני שערים נהדרים (34, 42) והפך יתרון של טושיץ' (32)

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  23.10.13 - 19:00
תחילת כתבה

אחרי שהפסידה לבאיירן מינכן במחזור הקודם, מנצ'סטר סיטי יצאה לרוסיה הקפואה כדי לקחת 3 נקודות מול צסק"א מוסקבה במטרה לחזור לעניינים בבית 4. האנגלים, שרגילים למזג אוויר גשום וקריר, נאלצו להתמודד עם 4 מעלות צלזיוס ומגרש רעוע, אבל עמדו במשימה עם 1:2 נהדר. סרחיו אגוארו כבש צמד (34, 42) והפך יתרון מקרי של טושיץ' (32). התכולים עם 6 נקודות בבית ונמצאים בדרך הבטוחה לעשות היסטוריה ולעלות לשמינית גמר ליגת האלופות.

בעקבות הגשמים ומזג האוויר הקשה ברוסיה, כר הדשא שעליו נערך המשחק, חימקי ארנה, התמלא בקרחות, גומחות ושאר מכשולים אחרים בדרך. ברוסיה מצאו פתרון יצירתי ועשו את הדבר המתבקש, צבעו את המגרש בירוק. אז אולי למראית עין המגרש נראה כאילו הוא ראוי, אבל מבט מקרוב הוכיח שכר הדשא הזה אינו ראוי לארח את טורניר הכדורגל היוקרתי בעולם. המגרש השפיע רבות על המשחק, השחקנים התקשו בפעולות פשוטות כשכל פס פשוט למכשול.

בכל מקרה, לאחר חצי שעה של "אימונים" על כר הדשא, הגיעו השערים. סרחיו אגוארו נמצא בכושר נהדר והצמד שלו הוכיח שכשהוא ברחבה, הוא פשוט בלתי ניתן לעצירה. דויד סילבה היה מצויין בקישור ובישל את שער השוויון של הארגנטיני. צסק"א מוסקבה נעלמה וגם השער שכבשה נגרם אחרי 3 טעויות בהגנה, פרט לכך, היא לא ממש סיכנה את השער וסיטי שלטה לחלוטין בנעשה.

מהלך המשחק:
סיטי פתחה את המשחק טוב יותר, בדקה ה-11, סבאלטה מצא את אגוארו עם הגב לשער, הארגנטיני ניסה לעשות מספרת, אבל הכדור חמק ליד הקורה. אחרי הרבה נסיונות כושלים לפרוץ לרחבה, נגרדו ניסה את כוחו מרחוק, אבל הכדור התעופף מעל למשקוף.  בדקה ה-31, קולארוב מצא את נגרדו במרכז הרחבה, אבל האחרון לא הצליח לייצא בעיטה טובה ואקינפייב קלט.

בדקה ה-32 שרשרת טעויות תכולות הביאו את היתרון לרוסים. סבאלטה נתן להונדה לנגוח לאחור לטושיץ', הארט יצא איום ונורא והסרבי הקפיץ מעל השוער, 0:1 לצסק"א. לא עברה דקה, סילבה פרץ משמאל ומצא במרכז את אגוארו שהכניע בקלות את אקינפייב, 1:1. בדקה ה-41, היתרון של סיטי הגיע לידי ביטוי. נגרדו הקפיץ נהדר לאגוארו בתוך הרחבה, והארגנטיני השלים צמד ומהפך, 1:2 לסיטי.

סבאלטה נתן עקב נהדר ואגוארו שמסר רוחב לנגרדו, הכדור נכנס לשער אבל השופט קבע כי הספרדי נעזר בידו ופסל. תנועה טובה של דומביה הותירה אותו לנגוח לבד מול השוער, אבל הארט קלט. בדקה ה-81, יא יא טורה נגח ברחבה, דז'קו הגיע לכדור, אבל פספס במילימטרים את המסגרת. 4 דקות לאחר מכן, צסק"א יצאה להתקפה מסודרת, מוסא נכנס לרחבה ובעט, אבל הארט ירד מצויין וקלט. בדקה ה-87, נאבאס הגביהה מצויין לדז'קו, אבל האחרון בעט ליד הקורה.

הרכבים:
צסק"א מוסקבה:
איגור אקינפייב, וסילי ברזוצקי (אלכסיי ברזוצקי/6), סרגיי אינשביץ', קיריל נבבקין, גאורגי שצ'ניקוב, קייסוקה הונדה, פונטוס וורנבלום, סטיבן צובר (אחמד מוסא/51), זוראן טושיץ', גארוגי מילאנוב, סיידו דומביה.
מנצ'סטר סיטי: ג'ו הארט, פאבלו זבאלטה, אלכסנדר קולארוב, מאטיה נסטסיץ', חאבי גרסיה, דויד סילבה (סמיר נאסרי/80), יאיא טורה, חסוס נאבאס, פרננדיניו, סרחיו אגוארו (גאל קלישי/89), אלבארו נגרדו (אדין דז'קו/72).