זניט בצרות אחרי 1:1 ביתי עם אתלטיקו מדריד

הספרדים כבר עלו, אבל עדיין הובילו וחילצו נקודה מרוסיה. פורטו מתחממת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.11.13 - 20:48
תחילת כתבה

זניט סנט פטרסבורג בנתה על היעדר הצורך של יריבתה ועל תמיכת הקהל הביתי, אבל אף אחד מאלה לא עזר. סגנית המוליכה הספרדית הגיעה לרוסיה, הצליחה להוביל ובסוף חילצה נקודה ב-1:1, שסיבך את החבורה של לוצ'יאנו ספאלטי.

שחקניו של ספאלטי היו טובים יותר במרבית דקות המשחק, אבל לדייגו סימאונה יש קבוצה שפשוט לא מוכנה להפסיד. אפילו כשזה לא חשוב לחלוטין. אדריאן הבקיע שער יתרון (53) ורק עצמי הזוי של טובי אלדרוויירלד החזיר את הרוסים לתמונה.

בעקבות התיקו הגיעה זניט ל-6 נקודות מחמישה מחזורים, שתי נקודות בלבד מעל פורטו שתארח את אוסטריה וינה. בהנחה שהפורטוגלים ינצחו, יתארחו הרוסים אצל האוסטרים במחזור הנעילה עם תקווה שפורטו תיפול במדריד. ככה זה כשלא אוספים נקודות בבית, העניינים תלויים ביריבה.

מהלך המשחק
ההזדמנות הראשונה במשחק הגיעה מרגלי המארחת, ובדקה ה-14 הולק שלח טיל מקצה הרחבה, אך קורטואה הגיב טוב. 5 דקות מאוחר יותר סמולניקוב העביר רוחב חד לתוך ה-5, שום רגל לא היתה שם כדי לדחוק. הלחץ של הרוסים לא הספיק במהלך המחצית הראשונה ורגע לפני ההפסקה שלח קוקה כדור מסוכן, אותו הדף לודיגין.

דקתיים בתוך המחצית השניה הולק סחט מקורטואה עוד הצלה, אבל בדקה ה-53 היו אלה האורחים שחגגו. ראול גארסיה שלח כדור נהדר לעבר אדריאן, שדהר קדימה עם תומאש הובוצ'אן על הגב והכניע את לודיגין חסר האונים. 0:1 נפלא לספרדים.

אנדריי ארשאבין עלה מהספסל ובדקה ה-74 הגיע השוויון עם אחד השערים המוזרים ביותר שזכורים לנו במפעל. סמולניקוב הגביה מצד ימין כדור שפגע בטובי אלדרוויירלד וטס לשמיים. קורטואה קפץ כבדרך אגב עם האגרוף למעלה, פספס וראה את הכדור נוחת אצלו ברשת. 1:1 הזוי ברוסיה, זניט הסתבכה.


הרכבים
זניט סנט פטרסבורג
: יורי לודיגין; דומניקו קרישיטו, תומאש הובוצ'אן, ניקולאס לומברטס, איגור סמולניקוב; ויטלי פייזולין (ולדימיר ביסטרוב/64), אקסל ויטסל, רומן שירוקוב (אנדריי ארשאבין/64); אולג שאטוב, הולק, אלכסנדר קרז'אקוב.

אתלטיקו מדריד: טיבו קורטואה; אמיליאנו אינסואה, מירנדה, טובי אלדרוורלד, חואנפראן; ז'ושואה גילאבוז'י, גאבי, קוקה, ראול גארסיה, כריסטיאן "סבוז'ה" רודריגס (אוליבר טורס/80); אדריאן.