לאם: "ההפסד לארסנל אשתקד? נורת אזהרה"

קפטן באיירן לא שכח מה התרחש בשמינית גמר הצ'מפיונס בשנה שעברה. בואטנג: "אוזיל הוא המפתח שלהם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  17.02.14 - 18:36
איך זה יראה הפעם? (gettyimages)
איך זה יראה הפעם? (gettyimages)
תחילת כתבה

לפני שנה בדיוק, באיירן מינכן גברה על ארסנל כדי להעפיל לרבע גמר ליגת האלופות. ביום רביעי, שתי היריבות שוב יפגשו באצטדיון האמירויות במסגרת שמינית הגמר, אבל הפעם הקרב יהיה אפילו גדול יותר - הבווארים מגיעים בתור אלופי אירופה, התותחנים כמועמדים לזכייה באליפות האנגלית. מה שבטוח, זה שצפוי ערב מרגש של כדורגל.

כאמור, אשתקד באיירן צלחה את ההתמודדות הכפולה מול ארסנל, אבל זה לא היה בלי דפיקות לב מואצות. הגרמנים אמנם ניצחו 1:3 בצפון לונדון, אלא שבגומלין באליאנץ ארנה זו הייתה דווקא הקבוצה של ארסן ונגר שהצליחה לנצח 0:2 וכמעט השלימה מהפך לפנתיאון. מסתבר שאותו הפסד נדיר עדיין יושב בראש של שחקני באיירן.

"ההפסד ההוא צריך לשמש לנו בתור נורת אזהרה", הבהיר הקפטן פיליפ לאם, "היינו טובים מאוד בלונדון, וחשבנו ששום דבר לא יכול לקרות לנו בגומלין. זה מראה שדברים יכולים לקרות מהר מאוד בצ'מפיונס, וזה ישאר לנו בתת מודע. הסכנה הכי גדולה שיכולה להיות לנו היא לפגוש את ארסנל בשמינית, זו הגרלה קשה. הרבה יכול לקרות בשני המשחקים הללו. אני חושב שכל אוהד כדורגל מצפה בכליון עיניים למשחק הזה".

גם ג'רום בואטנג חושש מהיריבה האנגלית: "ארסנל הרבה יותר חזקה מבעונה שעברה. מסוט אוזיל הוא דמות המפתח שלהם, נצטרך לבוא עירניים במיוחד, כי האוהדים שלהם ידחפו אותם. עלינו לעלות למגרש ולהוכיח שאנחנו הדומיננטיים, כדי שלא נרדוף אחרי תוצאה מסוימת בגומלין".