המזל הרע של יורגן קלופ: בנדר ייעדר 10 שבועות

רגע לפני זניט בשמינית גמר ליגת אלופות, דורטמונד ספגה עוד מכה: לבנדובסקי חולה, הומלס בספק

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.02.14 - 11:38
תחילת כתבה

אחרי ש-4 קבוצות חוץ הצליחו לנצח ולספוג 0 שערים בשלב שמינית גמר ליגת האלופות, תנסה בורוסיה דורטמונד להצטרף אליהן במשחקה הראשון מול זניט סנט פטרסבורג ברוסיה. שתי הקבוצות יפגשו מחר (שלישי, 19:00) לראשונה בהיסטוריה, הגרמנים מקווים לעשות דרך דומה לזו שעשו אשתקד כאשר הגיעו לגמר המפעל, הרוסים מבחינתם עלו בפעם השנייה בתולדותיהם לשלב הנוכחי וכל תוצאה שהיא לא הפסד, תהיה בגדר הפתעה.

בורוסיה דורטמונד נמצאת במצב מאוד לא אידיאלי מבחינתה בליגה הגרמנית והיא מפגרת 23 נקודות אחרי המוליכה, באיירן מינכן. בנוסף, היא מגיעה אחרי תבוסה משפילה של 3:0 להמבורג בשבת. הצרות לא מפסיקות כאן, סבן בנדר נפצע ונודע כעת כי לא ישחק ב-10 השבועות הקרובים. הוא מצטרף לאילקאי גונדוגאן, יאקוב בלצ'יקובסקי ונבן סובוטיץ' הפצועים. מאטס הומלס בספק למשחק אחרי שמתח את השריר, רוברט לבנדובסקי לא התאמן ביום ראשון כיוון שהיה חולה, אך הוא צפוי להחלים עד מחר.

"שיחקנו טוב מאוד בשלב הבתים למרות שהיה לנו בית קשה מאוד, אז אני מאמין שנגיע עם בטחון לשלב 16 הגדולות", אמר נורי שאהין, "התבוסה להמבורג לא משנה כלום לקראת זניט". מנואל פרידריך הוסיף: "האווירה במועדון והגישה לא ישתנו בעקבות התבוסה, זה היה רק משחק אחד. אם ננצל את הפוטנציאל שלנו, נוכל להביס כל קבוצה".

זניט מגיעה גם היא במצב די חלוד. הקבוצה הרוסית חוזרת מפגרת החורף לאחר חודשיים ללא משחקים בליגה. למרות זאת, המאמן האיטלקי לוצ'יאנו ספאלטי מאמין: "הקבוצה חיה בשביל משחקים כאלה והשחקנים יודעים שהקריירה שלהם יכולה לקבל דחיפה קדימה. שיחקנו טוב עד עכשיו בליגת האלופות ויש לנו הרבה איכויות בשביל השלב הזה".