סיידורף: השער השני שספגנו שאב את כל האנרגיות

מילאן הודחה עם 4:1 מוחץ במדריד. המאמן: "כרגיל, ראיתם קבוצה שפסיכולוגית לא מסוגלת להגיב". ועדיין, אין לו שום חרטות על החלפת אלגרי: "קיבלתי החלטה נכונה, המועדון מנסה לבנות מחדש את כל מה שאבד"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  12.03.14 - 09:27
בעיה פסיכולוגית. קאקה ובאלוטלי, אמש (gettyimages)
בעיה פסיכולוגית. קאקה ובאלוטלי, אמש (gettyimages)
תחילת כתבה

כבר אמרתם שלום למילאן? מי שלא הספיק להיפרד שיעשה את זה מהר, כי בעונה הבאה לא תראו אותה כאן. הרוסונרי הודחו אמש (שלישי) בשמינית גמר ליגת האלופות עם 4:1 מוחץ מול אתלטיקו מדריד בוויסנטה קלדרון (1:5 בסיכום), ונפרדה בבושת פנים מהמפעל. מצבה בליגה האיטלקית בכי רע, ובמקרה הטוב היא תשחק בליגה האירופית ב-2014/15.

למעשה,  זה כנראה סוג של נס שמילאן הגיעה עד שמינית, אבל זה אתלטיקו כבר היתה גדולה עליה. גם קלרנס סיידורף, שמונה כבר לפני חודשיים למאמן, לא יכול היה לעשות שינוי גדול מספיק כדי להפוך את האדומים-שחורים למועמדים רציניים להעפלה ל-8 הגדולות של אירופה. גם הוא מודה, מילאן היא צל של קבוצה העונה.

"אחרי שספגנו את השער השני ראיתם, כמו תמיד, מאבק פסיכולוגי של קבוצה שמנסה להגיב ולא מצליחה", אמר סיידורף המאוכזב, "השער הזה כיבה אצלנו את האור ושאב את כל האנרגיה מהשחקנים. כמובן שליגת האלופות היתה מטרה חשובה למועדון, גם מבחינה כלכלית. שיחקנו טוב במשחק הראשון וגם במחצית הראשונה במדריד, אבל לא יכולנו להישאר עקביים לאורך כל המשחק".

מילאן, כאמור, בצרה צרורה גם בסריה A. היא מדורגת רק במקום העשירי בטבלה, כאשר נכון לעכשיו היא רחוקה 9 נקודות מהמקום החמישי שמוביל לליגה האירופית, ובו נמצאת כרגע יריבתה העירונית אינטר. אם בעונה הבאה מילאן תשחק רק במפעל אחד, ותיעדר מאירופה, הנזק למועדון בסדר גודל כזה יהיה עצום. "נשארה לנו עכשיו רק הליגה", אמר סיידורף, "והשחקנים מאמינים שאפשר לעשות את זה".

אז מה, סיידורף כבר מצטער על כך שהחליף על הקווים את מסימיליאנו אלגרי באחת העונות הקשות בתולדות מילאן? "אני משוכנע לחלוטין שעשיתי את הבחירה הנכונה", התעקש המאמן, "לבשתי את הצבעים האלה במשך עשר שנים, הנשיא העניק לי המון והמועדון הזה מנסה לבנות עכשיו מחדש את כל מה שאבד. נכון שלא לקחתי את התפקיד במצב האידיאלי, אבל אנחנו מתכוננים לעתיד ומקווים לסיים את העונה הזו בצורה הטובה ביותר האפשרית".