יוקאנוביץ', זה מה שיגרום לך לחייך?

סלבישה יוקאנוביץ' כעס, התלונן, אפילו סיפר שלא פרק את המזוודות. אולי במקום לחפש רכש בדמות ריקן ודאבור, הוא יסתכל על הסגל החזק שיש לו במכבי. רז זהבי במכתב אישי

רז זהבי
רז זהבי  24.07.15 - 12:45
תחילת כתבה

סופשבוע נעים סלבישה. אני מאמין שאתה נושם לרווחה אחרי יום שלישי. אולי אפילו התחלת לפרוק את המזוודה הסגורה וקנית מצרכים לשבת.

אחרי המשחק נגד היברניאנס היית כעוס, התלוננת שהמועדון צריך להחליט מה המטרות שלו, ואם אירופה זו לא המטרה אז רק שיעדכנו אותך. סיפרת איך ויתרת על הצעות מכל רחבי אירופה כי קיבלת הבטחות על חיזוק והעברת את כל השמות בהם אתה מעוניין וזה הזמן לעשות את זה.

האמת, לקחתי ללב את מה שאמרת. כי הרי רק עם אגוארו או סוארס לא היית נתקל בקשיים מול קבוצה עם כוכב מהליגה של חיזבאללה בהרי השוף בלבנון.

אז אספר לך כך, היה לנו בעבר ראש ממשלה בשם אריאל שרון שאחד ממשפטי המפתח שלו היה – בלי בכי ובלי נהי. אז בוא נעצור רגע ונראה. קודם כל יש לך את גדול שחקני ישראל כרגע ואולי שחקן המאני-טיים הטוב בכל הזמנים. כבר אפשר למנוע ממך דמעה אחת.

סלבישה, מה היה לך על הספסל מול המלטזים? בחור בשם גילי ורמוט שהובא למכבי תל אביב, לקול הלמות פרסות סוסים וצלצול פעמונים. קראו לזה אחת מהעברות העשור. לידו ישב אחד בשם עדן בן בסט, אתה יודע כמה שילמו לו כדי שישחק אצלך? השכר השנתי שלו הוא כמו כל תקציב הקבוצה ששיחקה מולך, לרבות מחלקת הנוער שלה. משמאלו היה חביב הקהל ברק יצחקי, מהמשתכרים הגדולים ביותר בהיסטוריה פר משחק. ואם עדיין לא מדגדג לך, אז יש לך גם בלם פותח בנבחרת ישראל - איתן טיבי - שלא מעט קבוצות באירופה רצו אותו ותג המחיר שלו שווה ערך לשחקנים שאתה מנחית עכשיו.

ואל תשכח עוד חלוץ שלא שמת אפילו בסגל, בהחלט אגדי, ברק בדש, שלקח אליפויות וכבש שערים מכריעים. אז בחייאת סלבישה, למה להרגיש מקופח? רק לפני חודשיים חגגת עליה מדהימה לפרמייר-ליג ורזומה יש לך. אבי ריקן ומונס דאבור הם אלו שירגיעו אותך? הם לא יסיימו כמו בדש, טיבי ויצחקי על הספסל החם בבלומפילד?

השבוע הקרוב הוא המבחן שלך, לשם כך בדיוק הביאו אותך. פה בסופו של דבר תישפט. פלזן היא לא בארסה, ריאל או באיירן. מכבי בסגל הנוכחי שווה לחלוטין לקבוצה הצ'כית. הכנה נכונה, סגנון והתאמות אין סיבה שלא נראה אותך פורק גם את המזוודה השנייה לאחר צמד המשחקים.

בהצלחה, ממני, רז זהבי.

הדפס