הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

לא יכולה לנוח: באר שבע צריכה לשמור על ריכוז

האדומים הציגו יכולת טובה ומשחק מהיר מול הונבד, אבל נחשפו לרגע בהגנה והשאירו את ההתמודדות בחיים. אפק מנתח ומקווה שהרצף של הישראליות במשחקי הגומלין יישמר

עומרי אפק
עומרי אפק  13.07.17 - 09:01
העבודה של ב"ש נפגעה בגלל חוסר ריכוז (אלן שיבר)
העבודה של ב"ש נפגעה בגלל חוסר ריכוז (אלן שיבר)

הפועל באר שבע חולמת להעפיל לשלב הבתים של ליגת האלופות, אבל הדרך לשם קשה כבר מהשלב הזה. האדומים ניצחו את הונבד בודפשט על חודו של שער אחד, אבל לא הפתיעו לטובה או לרעה. הם שיחקו כמו שבדרך כלל קבוצות נראות בשלב המוקדם הזה (בשילוב מזג האוויר החם והלח): מצד אחד התלהבות ורצון לנצל את הביתיות, ומצד שני כושר משחק לוקה שמוביל לעליות וירידות דרסטיות בשטף המשחק.

במשחק הזה ראינו דקות של הנעת כדור מהירה, שבעקבותיה הבאר שבעים הצליחו לבודד את השחקנים ההתקפים המוכשרים לאחד על אחד ולמהלכים נכונים. כמו למשל, בשער השני הנהדר בו מאור מליקסון וטוני וואקמה שיחקו מהר כדי לבודד את האחרון, שבישל לכניסה גדולה של דן אייבינדר מהקישור לרחבה.

כל העבודה המצוינת שבאר שבע עשתה במחצית הראשונה וברוב השניה נפגעה בגלל דקות של עייפות, איחור בשניה לכדור ואיבודים של חוסר ריכוז. השער שספגה היה מלא בטעויות כאלה. זה התחיל משתי טעויות של בן ביטון בצד ימין ומיד אחר כך חוסר ריכוז בשמירה של שיר צדק על חלוץ היריבה. 

המשחק הזה הזכיר את אותו השלב בעונה שעברה כשניצחה 2:3 את שריף בבית. ממש כמו אז, הניצחון הזה נותן תקווה אבל גם מעלה חששות לגומלין. בעונה החולפת, הניצחון הדחוק בטרנר הוביל למשחק טקטי מבוקר במולדובה כשהמטרה מקדשת את האמצעים, ולהערכתי זה יקרה גם הפעם.

הונבד בודפשט שיחקה במערך נסוג של שלושה בלמים ושני קשרים אחורים, שהקשה על באר שבע לאיים מתוך הרחבה. ג'ון אוגו נשמר אישית והיה פחות מעורב ולמעט איינבינדר, שנע ללא הפסקה עד שהתעייף ונעלם, לא היו מספיק כניסות לרחבה מהגל השני. באר שבע לא בעטה הרבה לשער גם כששלטה במגרש והפעולה האחרונה באופן טבעי בשלב הזה עדיין לא חדה.

לקראת הגומלין, שני החלוצים בהונבד הם סכנה גדולה עבור באר שבע. שניהם שונים בסגנון האחד, דוידה לנזפמה, איטלקי טכני ומוכשר מאוד שגם הבקיע ולידו מרטון אפל, חלוץ רחבה חזק שמהווה מטרה ברחבה ויוצר בעיות. מצד שני, ההגנה שלהם תתקשה נגד תנועות מהירות לעומק. פיזית אך כבדה.

עד עכשיו, בשלושת משחקי הבית של הישראליות באירופה בהן היו פייבוריטיות העונה, הן ניצחו בקושי והציגו יכולת בינונית בגלל שהיה להן קשה מול ההסתגרות ההגנתית של היריבות הפחות איכותיות. דווקא במשחק השני של מכבי תל אביב ובית"ר ירושלים, היה להן יותר נוח מה שהבהיר את פערי הרמות לטובת הקבוצות שלנו, מכיוון שהיריבות שנחשבו ל״אנדרדוג״ היו צריכות להגיב וליזום כדי להבקיע, מה שפינה שטחים לשחקני ההתקפה כדי להבקיע ובכך ״להרוג״ את האמביציה של ושאש וטיראנה. נקווה עבור באר שבע שכך גם יקרה בגומלין בעוד שבוע. היא טובה, מנוסה ואיכותית יותר, אבל שער אחד של ההונגרים מסבך את כל הסיפור.