רודיגר התאמן, עשוי לשחק מול ולנסיה

בארקלי בספק לסגל צ'לסי, בקרב המכריע של "בית המוות"

מערכת אתר ערוץ הספורט  26.11.19 - 18:29
תחילת כתבה

המחזור החמישי של שלב הבתים בליגת האלופות יושלם מחר (רביעי), כשתשומת הלב תתמקד בעיקר בבית ח', שם שלוש קבוצות מגיעות לשני המחזורים האחרונים עם סיכוי שווה להעפיל לשמינית הגמר. בעמדת ההובלה נמצאת אייאקס, שתתארח אצל ליל (22:00), ובמשחק המקביל והמוקדם (19:55), המסטאייה יארח קרב סוער בין ולנסיה לצ'לסי, ראש בראש על הכרטיס לשלב הבא. בבית נוסף, בית ז' של האלופות, רד בול לייפציג תוכל להבטיח העפלה במידה ותנצח בביתה את בנפיקה.

ולנסיה - צ'לסי
הבלוז של פרנק למפארד רוצים ניצחון בספרד שישים אותם בין שתי המוליכות לקראת המחזור האחרון. הלונדונים יתעודדו מהמאזן ההיסטורי, לפיו בשלושת המפגשים האחרונים במסטאייה, צ'לסי לא הפסידה (תיקו במפגש האחרון ב-2011, ושני ניצחונות ב-2007). ולנסיה תתעודד מהמפגש האחרון בין הקבוצות, בו ניצחו העטלפים 0:1 בסטמפורד ברידג'.

רוס בארקלי נמצא בספק למשחק החשוב, ועשוי להצטרף לרובן לופטוס-צ'יק הפצוע. אנטוניו רודיגר הגרמני, שהיה פצוע, התאמן בקובהאם עם הקבוצה במסגרת האימון המסכם ועשוי להשתלב מול ולנסיה. מהצד השני, אלברט סלאדס נאלץ להותיר מחוץ לסגל את ג'פרי קונדוגביה, דניס צ'רישב וגם את החלוץ גונסאלו גדש בשל פציעות.

במשחק המקביל, אייאקס תבוא מעט יותר רגועה, כשתתארח ב-22:00 אצל ליל. בכל מקרה היא תזדקק לניצחון, שיבטיח לה את המקום הראשון בבית לקראת המחזור האחרון בו תארח את ולנסיה. ההולנדים יבואו בכושר התקפי נהדר: הקבוצה של אריק טן האח כבשה ארבעה שערים בכל אחד מחמשת המשחקים האחרונים שלה, ותקווה להמשיך באותה מתכונת גם מול הצרפתים.

רד בול לייפציג - בנפיקה
הקבוצה של יוליאן נאגלסמן קרובה להבטחת גדול הישגיה במפעלים האירופיים אי פעם: הגעה לשמינית גמר ליגת האלופות. כל ניצחון שלה בבית על הפורטוגלים (22:00) ייתן לה את הכרטיס לשלב הבא, כאשר תוצאת המשחק המקביל בין ליון לזניט (שייערך מוקדם יותר, ב-19:55) יקבע האם היא הבטיחה גם את המקום הראשון. במידה וליון מנצחת, היא תקבל הזדמנות לעקוף את המזרח גרמנים במשחק הביתי במחזור האחרון.

לייפציג מצויה בכושר נהדר, עם חמישה ניצחונות רצופים בכל המסגרות, עם מאזן שערים מטורף של 4:24! בנוסף, היא גם ניצחה את המשחק הקודם, 1:2 בליסבון.