"פרס נובל לפיזיקה": אנגליה בהלם מסלאח

גם מאמן ליברפול יורגן קלופ נדהם מהביצוע של הכוכב שלו מול זלצבורג: "אין לי מושג איך הוא הבקיע משם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  11.12.19 - 11:52
תחילת כתבה

היא הגיעה לאוסטריה עם הגב צמוד אל הקיר, אבל אם מישהו במקרה שכח, אז ליברפול "מודל יורגן קלופ" היא קבוצה מיוחדת ולא אחת שתקרוס תחת הלחץ. אלופת אירופה המכהנת ניצחה 0:2 את זלצבורג בעזרת הופעה מצוינת והעפילה לשמינית גמר ליגת האלופות מהמקום הראשון.

מי שהאפיל על כולם היה מוחמד סלאח, שהבקיע שער "בלתי אפשרי", דבר שהותיר גם את כתבי הכדורגל בהלם. "סלאח צריך לזכות בפרס נובל לפיזיקה. זה היה ביצוע של מכשף", כתב רוג'ר בנט מ-NBC. פרשן אחר כתב: "הוא החטיא מצבים שסבתא שלי הייתה מבקיעה, ואז הבקיע מזווית בלתי אפשרית כאילו הוא משחק עם הבת שלו במטבח. לך תבין".

גם יורגן קלופ התבקש להתייחס לשער האדיר של סלאח, דווקא אחרי שהחמיץ אינספור מצבים קלים הרבה יותר. "אין לי מושג איך הוא הבקיע את זה", הודה הגרמני והוסיף: "עם האיכויות שלו, אין לי גם מושג איך הוא לא כבש באף אחד מהמצבים הקודמים. זלצבורג התקשתה לעמוד באינטנסיביות בחצי השני והיינו יכולים לכבוש שישה או שבעה שערים במחצית השניה, שזה מטורף".

הסיכוי לשמור על התואר היוקרתי ביבשת עדיין קיים, וקלופ לא יכול היה להיות יותר גאה בהופעה של שחקניו. "כל כך הרבה הופעות סנסציוניות הערב", התרגש המנג'ר הגרמני, "הגישה שלנו הייתה נהדרת. זלצבורג קבוצה אדירה, אני רוחש לה כבוד אדיר וממש אוהב את מה שהיא עושה. אבל אני אוהב את הקבוצה שלי ואת החכמה של השחקנים, הם הקשיבו להוראות וביצעו. ניצחנו את המשחק, זכינו בבית, הכל טוב".