רוברטסון: "אתלטיקו חגגה כאילו היא עלתה"

מגן ליברפול ביקר: "היא תגיע לאנפילד והקהל שלנו יהיה שם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.02.20 - 06:39
תחילת כתבה

מה משותף לז'וזה מוריניו, פפ גוורדיולה, קרלו אנצ'לוטי, פרנק למפארד ואולה-גונאר סולשיאר? נכון, אף אחד מהם לא הצליח לנצח את ליברפול העונה בפרמייר-ליג. אבל אמש (שלישי), אתלטיקו מדריד הוכיחה שזה אפשרי עם 0:1 קטן, אבל כל כך גדול על אלופת אירופה במסגרת המשחק הראשון של שמינית גמר ליגת האלופות.

אתלטיקו אמנם לא חגגה יותר מדי בוואנדה מטרופוליטנו, מהסיבה הפשוטה שהיא הייתה עסוקה בלהעביר בית ספר לבונקרים - ולראייה, לראשונה העונה, היא עצרה את ליברפול ללא אף בעיטה למסגרת - אבל היא עשתה מה שאף קבוצה אנגלית לא עשתה העונה וגם יורגן קלופ יודע זאת. "אם אצטרך להעיר את הקהל באנפילד כמו צ'ולו? בכנות, אני לא חושב שאצטרך לעשות זאת", הבהיר קלופ אחרי ההתמודדות. "אני מקווה שאוכל להתרכז יותר במשחק. השחקנים שלי יהיו מוכנים יותר, בזה אני בטוח. כך או כך, ברוכה הבאה לאנפילד - זה עדיין לא נגמר".

קלופ המשיך והתייחס גם לחילופו המוקדם של סאדיו מאנה, שיצא במחצית באופן די מפתיע ופינה את מקומו לדיבוק אוריגי. "הוא סומן, זה היה ברור", אמר המאמן הגרמני. "הייתה לו מחצית ראשונה טובה והדבר היחיד שהם רצו זה לגרום לו לקבל צהוב נוסף. צריך להיות שופט מאוד חזק באטמוספירה שכזו, זה לא פשוט. כל כך הרבה דברים קורים, לדעתי כבר אחרי חצי שעה היו שלושה שחקנים על כר הדשא, לא יודע אם בשביל לנשום קצת או לא - אבל כלום לא קרה להם".

"הצהוב של מאנה היה הראשון במשחק והוא גבה מאיתנו חלוץ, ממש כך", המשיך קלופ להתייחס לשיפוט. "אני לא בטוח שהם קיבלו צהוב אחד אפילו, זה מצחיק, אבל אין לי טענות לשיפוט. אני לא מאשים אף אחד. המשחק הזה הוא רק מחצית אחת והפסדנו בה, אבל ניקח את ההפסקה הארוכה ביותר שהיינו יכולים לבקש, נשתמש בה ונבוא לשחק שוב באנפילד".

"הקרן פשוט ניתזה וזה נתן להם אפשרות להשיג את הפתיחה הכי טובה שהאוהדים שלהם היו יכולים לחלום עליה", הוסיף אנדי רוברטסון. "אני חושב שעמדנו בזה לא רע, אבל אנחנו יודעים שאנחנו יותר טובים מזה. למזלנו יש את המשחק השני כדי להעמיד דברים על דיוקם. יש לנו ענייני פרמייר-ליג לסגור קודם כל, אבל אז אנחנו חוזרים לאנפילד. משם זה תלוי רק בנו ובקהל שלנו".

הסקוטי ביקר גם את החגיגות של האתלטיקו בסיום: "הם חגגו כאילו הם כבר עלו לשלב הבא. הם יבואו לאנפילד ואני יודע שהאוהדים שלנו יהיו שם". בהמשך כתב ברשתות החברתיות: "לילה מתסכל. אבל עדיין יש לנו את אנפילד!!! תמיכה יוצאת מהכלל כמו תמיד".

גם וירג'יל ואן דייק, שנשמע מאוכזב בסיום, מבין שזה עוד לא הסוף: "ידענו שהם הולכים לתת קרב ראוי בבית שלהם, מול הקהל שלהם. זה לא עזר כשספגנו שער מוקדם, זה היה חוסר מזל. המסר שקיבלנו במחצית היה פשוט להמשיך לשחק, הכדור היה אצלנו ברוב שלבי המשחק לא הצלחנו ליצור מצבים ממשיים, אבל יש לנו עוד 90 דקות כדי לסדר זאת ואנחנו צריכים להגיע מלאי ביטחון".