הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מעל רונאלדו ומסי: הולאנד שוב שובר שיאים

20 שערים לנורבגי בגיל 20. וגם הרשת לא נשארה אדישה: "לא אנושי"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  09.03.21 - 23:00

אחרי שחגג עם צמד ובישול במשחק הקודם נגד סביליה, ארלינג הולאנד המשיך בכושר הכיבוש שלו עם צמד נוסף הערב (שלישי), שמקרב את קבוצתו צעד אחד נוסף לרבע גמר ליגת האלופות. על הדרך, המפציץ הנורבגי הספיק לרשום לא מעט מספרים מרשימים, ותגובות ברשת.

הולאנד הוא השחקן הראשון שכובש לפחות צמד בארבעה משחקים רצופים בליגת האלופות, אחרי שעשה זאת בשני משחקים מול קלאב ברוז' ובצמד המשחקים מול סביליה. בגיל 20 ו-231 ימים, הוא גם הפך לצעיר ביותר שכובש בשישה משחקים רצופים במפעל. מאז שעלה להופעת הבכורה שלו בליגת האלופות, בספטמבר 2019 במדי רד בול זלצבורג, אף שחקן לא כבש יותר מהולאנד במפעל (20). רוברט לבנדובסקי כבש אחד פחות.

ובעוד הולאנד נזקק ל-14 משחקים בלבד כדי להגיע ל-20 שערים בליגת האלופות, קיין היה צריך 24, אלסנדרו דל פיירו 26, רוד ואן ניסטלרוי 27, פיליפו אינזאגי 28 ורוברט לבנדובסקי 36. ליאו מסי הזדקק ל-40 משחקים, ומלך השערים של המפעל, כריסטיאנו רונאלדו, היה צריך 56 הופעות, פי ארבע מהנורבגי.

עם 20 כיבושים הולאנד גם עבר את קיליאן אמבפה כמלך השערים בליגת האלופות עד גיל 21, והוא גם הכובש המצטיין הנורבגי החדש של המפעל, אחרי שעבר את אולה גונאר סולשיאר, שהגיע לכמות הזו בקריירה שלמה.
 
הנורבגי הוא גם השחקן שכבש הכי הרבה שערים ב-14 ההופעות הראשונות שלו בליגת האלופות. לשם השוואה, הארי קיין כבש 13 שערים באותה כמות משחקים, סימונה אינזאגי 12 ואדריאנו, רוברטו פירמינו וסאדיו מאנה 11 כל אחד.

הוא הספיק לעבור אגדות כמו פרנצ'סקו טוטי, רונאלדיניו, זינדין זידאן, רונאלדו הברזילאי, אדריאנו, קרלוס טבס, פלקאו ורומלו לוקאקו, וכל זה בגיל 20 בלבד. ובאשר לדורטמונד, השוורצגלבן עצמם קבעו שיא מועדון חדש, לאחר שכבשה ב-34 משחקים רצופים בכל המסגרות.

חושבים שנגמר? טעות בפיכם. שימו לב לזה: העונה, הולאנד כבש או בישל 64% משערי דורטמונד באלופות ו-48% משערי דורטמונד בבונדסליגה. ושוב נזכיר, הוא רק בן 20. גם ברשת לא נותרו אדישים לתצוגת התכלית של הנורבגי, עם תגובות כמו: "לא אנושי" , "נחשו מי?" או "ליגת האלופות קטנה עליו".