ההיסטוריה ושאלת המערך: ההכנות של מכבי חיפה לקראת קייראט

אחרי התיקו בסמי עופר, הירוקים ערכו את האימון המסכם לקראת הגומלין מול הקזחים. בכר שוקל לעלות עם שלושה בלמים ואפילו מייעד תפקיד שונה לחזיזה. הירוקים ישברו את הנאחס בקזחסטן?

גיל לוין
גיל לוין  13.07.21 - 21:00
תחילת כתבה

אחרי התיקו המאכזב (1:1) מול קייראט בסמי עופר, מכבי חיפה תתארח מחר (רביעי) אצל הקבוצה הקזחית במסגרת הסיבוב הראשון של מוקדמות ליגת האלופות. האלופה הישראלית יודעת שהיא צריכה לנצח ב-90, 120 דקות או בפנדלים על מנת לעלות לשלב הבא. כזכור, אין משמעות לשערי חוץ, שכן החוק בוטל. אם יעלו, הירוקים יפגשו את הכוכב האדום בשלב הבא, אך אם יודחו, השחקנים של ברק בכר ירדו לקונפרנס ליג.

כמו במשחק הראשון, בחיפה מצפים למשחק אגרסיבי מצד היריבה מאלמטי והמאמן בכר שם דגש באימונים ובתדריכים על החלק הקדמי שלא היה מספיק חד בשבוע שעבר. בכר תרגל תרגל באימון המסכם עמידה במצבים נייחים, שזו אחת הנקודות החזקות של הקזחים. במכבי חיפה מודעים לכך שקייראט מגיעה בכושר יותר טוב, אבל משוכנעים כי ביחסי הכוחות, היתרון נמצא ברגליהם.

ההיסטוריה לא מסבירה פנים לישראליות, שכן אף קבוצה מעולם לא ניצחה על אדמת קזחסטן בשמונה מפגשים. הפועל ת"א ומכבי ת"א הובסו 4:0 ו-3:0 (בהתאמה) על ידי אסטנה. מכבי חיפה סיימה בתיקו מול שחטאר קראגנדי (2:2) ובית"ר ירושלים לא הצליחה לנצח את אורדבסי שימקנט (0:0). כמו כן, מכבי ת"א והפועל ב"ש נפרדו ב-1:1 עם קיראט באלמטי. כל המשחקים היו במסגרת הליגה האירופית. מכבי חיפה סיימה ב-0:0 מול אקטובה (ועברה אותה) ואילו הפועל ת"א הפסידה 1:0 לאותה קבוצה במסגרת מוקדמות ליגת האלופות.

במהלך האימון המסכם שנערך הערב, בכר תרגל אופציה של רביעיית הגנה אבל גם שלישיית בלמים על מנת שיוכל להתגמש גם במהלך המשחק. באופציה השניה, שון גולדברג עשוי לשחק במרכז ההגנה לצידם של רמי גרשון ובוגדן פלאניץ' ודולב חזיזה תורגל לסייע כמגן תוקף. כמו כן, ישנה אפשרות שחוסה רודריגס יהיה הבלם השלישי, וגולדברג על הקו במקום חזיזה שיעבור לשחק קדימה, בעמדה המקורית שלו.

9,000 אוהדים אמורים להגיע למשחק. שחקנים סיפרו: "אנחנו מודעים לכך שמדובר באצטדיון ישן ולא תהיה בו מחר אווירת כדורגל מיוחדת ולכן את הכוחות והטירוף נצטרך לשאוב אחד מהשני. אנחנו יודעים שאנחנו טובים יותר ובאים עם ביטחון. אנחנו נפתיע את קיראט".

הרכב משוער: ג'וש כהן, רז מאיר, בוגדן פלאניץ', רמי גרשון, שון גולדברג, חוסה רודריגס, דולב חזיזה, מוחמד אבו פאני, צ'ארון שרי, עומר אצילי, דין דוד.