הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הקרקס הנודד: כישלון הפרוייקט של פ.ס.ז'

ההפסד של פאריס סאן ז'רמן אמש מול ריאל סימן, סופית, את כישלון הפרוייקט: מסי שוב נעלם בדיוק כשהצטרכו אותו, ניימאר כאבי הפיאסקו - ואמבפה, שקיבל הוכחה שזה הזמן ללכת. הטור של וינסנדט

מיכאל וינסנדט
מיכאל וינסנדט  10.03.22 - 10:02

אתמול (רביעי) עם שריקת הסיום בברנבאו, ראינו את הכישלון של הפרויקט הקטארי מתהווה לנגד עינינו. הנחת הבסיס של ההנהלה בפריז הייתה שכדי לזכות בליגת האלופות, צריך "לקנות" אותה. אבל מה שנאסר אל חאליפי ושאר ראשי פ.ס.ז' לא הפנימו זה שאת ליגת האלופות לא לוקחים בעזרת שכירי חרב, אלא שחקנים צעירים שבונים בקבוצה ובמועדון.

עם זאת, גם שעון מקולקל מדייק פעמיים ביום ואם אפשר לזקוף משהו לזכות הקטארים, יהיה זה הבאתו של קיליאן אמבפה, שמצידו קיבל אתמול תשובה סופית לשאלה שמעניינת את כל עולם הכדורגל.

אם קודם זה לא היה בטוח, אז אתמול הצרפתי הצעיר קיבל את החותמת הרשמית שהוא חייב לעזוב את הקרקס של פריז. חמש שנים נמצא הכוכב בעיר האורות, מאז היה בן 18, והישארות של שנה או שנתיים נוספות במדים הכחולים לא תוסיף לו שום דבר להמשך הקריירה. ישנה תחושת מיצוי טוטאלית בפריז ואמבפה יהיה חייב לעבור למועדון אחר כדי להתקדם מקצועית.

הוא לא שייך לקרקס הזה, גם אם זינדין זידאן ינחת לבסוף על הקווים בפארק דה פראנס, כמו שמתכננים ראשי פ.ס.ז'. חשוב לציין, אמבפה כבר לא הילד שיש לו זמן להתבגר ויכול להעביר את הזמן בפריז. הצרפתי כעת צעיר בשנה אחת ממה שכריסטיאנו רונאלדו היה כשעבר לריאל מדריד. אם לא עכשיו הזמן לעבור לברנבאו, אז מתי? 

ואם בכישלונות עסקינן, הרי שניימאר הוא אבי אבות הכישלון של הפרויקט הקטארי. הברזילאי שהובא לפריז בגיל 25 על תקן השחקן היקר בהיסטוריה, זה עם הקסם ברגליים, כעת כבר בן 30. את חמש השנים הכי יפות של כדורגלן בקריירה העביר ניימאר בפריז ומאז שנחת הוא רק התדרדר וכבר מזמן התרחק מהכוכב הצעיר והמבטיח שרקד על המגרש בקאמפ נואו. 

אבל אם אתם חוששים לעתידו של ניימאר, אל דאגה. הוא יישאר שם בשנים הקרובות וימשיך לבלות את מחצית העונה מחוץ למגרש. לא בגלל כדורגל גדול יישאר הכוכב הברזילאי, אלא בגלל שהוא המוכר חולצות מספר אחד של הפריזאים.

ומה לגבי ליאו מסי? הפרעוש, שהגיע לפריז בקיץ האחרון, הוא אומנם מלך הבישולים של פ.ס.ז' בליגה, אבל כשבאמת היו צריכים אותו, הוא פשוט נעלם. שני משחקים שיחק מסי מול ריאל ובשניהם הוא לא היה נראה כמו הכוכב שהביס את הבלאנקוס עם ברצלונה. 

קל לטעון שאסור לשפוט את הפרעוש על סמך שני משחקים בלבד, אבל לא עבור הליגה הצרפתית הביאו את הכוכב הארגנטיני, בנושא זה פריז הסתדרה יפה גם בלעדיו. הביאו אותו בשביל ליגת האלופות. במאני טיים של הצ'מפיונס העונה הוא היה חלש מאוד והוא התבטל לחלוטין בשני המשחקים מול הבלאנקוס.

אז נתתי הרבה בעיות, אבל מה עם פתרון? אם היה אפשרי לפתוח מחדש את הפרויקט הקטארי ולבנות אותו על שחקן אחד, הבחירה שלי היא ברורה - מוחמד סלאח.

שחקנה של ליברפול נמצא בשיאו ויחד עם היכולת על המגרש הוא יוכל להביא גם את הצד השיווקי, אותו מחפשים הקטארים. לא ברור כרגע אם הבאתו היא בכלל אופציונלית, אבל אם האפשרות קיימת, פ.ס.ז' חייבת להנחית את הכוכב המצרי בפארק דה פראנס וכך אולי, יגיעו הקטארים לארץ המובטחת לה הם מחכים מאז קיץ 2011.