עימות בקפריסין: אנשי ספליט נכנסו לאימון ב"ש

הקרואטים הפריעו לאימון המסכם של האדומים כי טענו שלא הסתיים בזמן. בוזגלו: "קשה, אך במגרש נתנתק מהכל". מאור מליקסון צפוי לפתוח ב-11

שירלי בר דיין, שליחת ערוץ הספורט לקפריסין  23.07.14 - 23:05
תחילת כתבה

באיחור של כמעט ארבע שעות, הפועל באר שבע נחתה היום (רביעי) בקפריסין, שם "תארח" את ר.נ.ק ספליט למשחק הגומלין במוקדמות הליגה האירופית. בשל המשבר בנתב"ג, טיסת הבוקר של המועדון בוטלה, אלא שחברת אל-על באה לעזרת סגנית האלופה, שתערוך הערב אימון מסכם באצטדיון של א.א.ק לרנקה בו גם תיערך ההתמודדות. כזכור, ב"ש הפסידה בקרואטיה 2:1.

הערב ערכו האדומים את האימון המסכם שלהם, אך שם חיכתה להם הפתעה. לקראת סיום האימון התפתח עימות לא נעים בין אנשי ב"ש לאנשי ספליט. הקרואטים שהיו אמורים להתאמן לאחר הדרומיים, נכנסו לאימון באמצע וטענו כי שחקני ב"ש כבר היו אמורים לסיים את ההכנות שלהם ולפנות להם את המגרש. לאחר מכן הקרואטים גם הלכו להתלונן בפני משקיף אופ"א על איכות המגרש בלרנקה. "חבל שהם לא זוכרים איך נראה האיצטדיון שלהם בספליט. באמת שהיינו מעדיפים לארח אותם בארץ", אמר גורם במועדון. 

8 אוהדים הגיעו לקפריסין בטיסה עם השחקנים והצוות, כאשר בטיסות אחרות הגיעו 50 אוהדים נוספים. "אנחנו פה שלא בנסיבות רגילות, "כאילו" בבית שלנו בקפריסין", אמר אלישע לוי במסיבת העיתונאים לקראת המשחק, "אנחנו רוצים לעשות תוצאה טובה למען האוהדים שלנו בבית. אנחנו חיים במדינת ישראל, וכמו כל אזרח טוב שומרים על חוסן וחוזק".

על התחושות בקבוצה ערב ההתמודדות הוסיף: "אנחנו חווים את מה שכולם חווים. היו ימים שנאלצנו להפסיק את האימון, אבל אני חושב שהצלחנו להתאמן ולשמור על חוסן. גם אם זה לא אופטימלי, הרווחנו כמה אימונים מאוד מאוד חשובים, במיוחד עבור שחקנים שלא בכושר משחק מלא".

"גם מאור מליקסון וגם רועי גורדנה צריכים את הזמן שלהם. אין ספק שאלו שחקנים שיעזרו לנו", התייחס לוי לרכש החדש, "יש לנו בסיס טוב של שחקנים. תהיה לנו קבוצה טובה שהזמן יחבר אותה. אנחנו רוצים לבנות קבוצה חזקה ולהשתייך בסופו של דבר לחבורת הצמרת עם מכבי ת"א, מכבי חיפה, ובוודאי לעשות עונה יותר טובה".

מי שישב לצידו של לוי היה מאור בוזגלו שהסביר את ההפסד במשחק הראשון: "אני לא חושב ששחקנים אצלנו פחדו מהסיטואציה שנוצרה. קיבלנו שני שערים וזה חלק מהמשחק. זה משחק ראשון שלנו, ולא שביעי או שמיני. כל דבר לוקח זמן ויקח זמן. אני חושב שבסיטואציה הזו נצטרך להביא הרבה מהניסיון שלנו. אנחנו רוצים לנצח".

גם בוזגלו התייחס לתחושות הלא נעימות: "המצב הבטחוני לא פשוט. המשפחות שלנו והחברים שלנו נשארו בארץ וזה מטריד ומעסיק אותנו. אנחנו מקצוענים. כשאנחנו עולים לדשא אנחנו מתנתקים מהכל. ננסה להגיע מוכנים".

אלונה ברקת, בעלי המועדון, נשמעה נסערת: "היה לילה לא נעים, אחרי שקיבלנו הודעה שהטיסה מבוטלת. זו הזדמנות להודות לאל-על שנרתמו והוציאו לנו טיסה מיוחדת. המצוקה שלנו היא מצוקה אמיתית, נפשית. צריך להתעסק בכדורגל כשהלב בישראל".

"גם הילד שלי הוקפץ לדרום. אמנם לא לעזה, אבל אתה כל הזמן טרוד. המשפחה שלי באשקלון, זו סיטואציה בהחלט לא נעימה. כל הזמן הראש במחשבות, ובתוך כל זה צריך להתעסק בכדורגל. זה לא אידיאלי, אבל צריכים להמשיך ואני מקווה שנייצג את המדינה בכבוד", סיכמה ברקת.

מבחינה מקצועית, אלישע לוי צפוי להציב את מאור מליקסון ב-11 במקומו של דובב גבאי, זאת למרות שהרכש הנוצץ עדיין לא כשיר ל-90 דקות. בנוגע לעומר דמארי, במועדון עדיין לא קיבלו החלטה אם לצרף את חלוץ הפועל ת"א, גם מכיוון שהגעתו עשויה להפר את האיזון בסגל.