הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

קרויף: "האירועים מחוץ למגרש ממש לא הועילו"

מנהל מכבי ת"א עקץ את הקומץ שקילל את ראדי: "זה צ'אנס לרדת לקרקע". הצהובים מנסים לעקל את ההדחה: "נכשלנו במשימה הראשונה". ביקורת גם על ערן זהבי

שירלי בר דיין
שירלי בר דיין  06.08.14 - 11:10
הצהובים שוב לא יגיעו לליגת האלופות (האתר הרשמי של מכבי ת"א)
הצהובים שוב לא יגיעו לליגת האלופות (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

"אין מילה אחרת לתאר את זה, נכשלנו, העונה לא גמורה כי יש לנו עדיין את פלייאוף הליגה האירופית ואת הליגה, אבל נכשלנו במשימה הראשונה והכי גדולה שלנו", כך אומרים במכבי תל אביב בעקבות התיקו וההדחה אתמול ממוקדמות ליגת האלופות.

"יש תחושה של אכזבה כשאתה מודח ‏ועדיין מרגיש שיכולת לצאת עם תוצאה יותר טובה", הודה ג'ורדי קרויף, "זוהי הזדמנות טובה לכולם במכבי ת"א להחזיר את שתי הרגליים לקרקע, לעבוד קשה ולהמשיך להתקדם בדרך שלנו. יש לנו תחושה כי הייתה לנו הזדמנות מצוינת לעשות את זה ולהגשים את החלום, אבל אירועים על המגרש ומחוצה לו, לא ממש עזרו לנו".

המנהל המקצועי הוסיף: "בזמנים כאלה עלינו להישאר מאוחדים, ולעבוד לקראת המטרה הבאה שלנו - שלב הבתים של הליגה האירופית. תודה לכל האוהדים שנסעו לקפריסין ותמכו בנו במהלך המשחק ואנו מקווים שנוכל להחזיר לכם את תחושת הגאווה בקרוב. נתראה כולם שוב בשבת בנתניה".

עיקר הביקורת הופנתה לעברו של שוער מכבי תל אביב חואן פאבלו, שיכול היה להציל את השער הראשון. ״ברגע שספגנו הסיכויים שלנו ירדו בצורה משמעותית״, אמר אחד השחקנים שהוסיף: "גם אחרי הגול שספגנו חואן פאבלו קצת איבד מהביטחון שלו וזה השפיע על כל משחק ההגנה שלנו".

גם עומרי בן הרוש שהוחלף במחצית השניה היה אחד מאלה שספגו ביקורת כמו גם ערן זהבי שלטענת גורמים בקבוצה לא הצליח להביא מעצמו את מה שראו ממנו בשנה שעברה: "היום גם הטיעון של המקום בו שיחקנו לא רלוונט".

היחידים שזכו למחמאות היו דור מיכה ומהראן ראדי. מיכה אף מירר בבכי בסיום המשחק וחבריו לקבוצה ניסו להרגיע אותו. לגבי ראדי היו כאלה בקבוצה שאמרו שהעובדה שהצליח להיות אחד הבולטים במשחק דווקא בשבוע הקשה בו הוא עובר מראה מה הוא שווה וכמה הוא חשוב למועדון.

אגב, שחקן הקבוצה בעבר, מני לוי,  חוגג היום את יום הולדתו ה-34. בברכה שכתבה לו אימו בעמוד הפייסבוק שלה, היא בחרה להתייחס דווקא לקללות כנגד ראדי, באומרה: "אני מחזקת את מהראן ומבקשת להפסיק את הגזענות. במשך כל השנה מתקשרים ומבקרים את מני אנשים מהמגזר, והוא תמיד קיבל את כולם ללא הבדל דת או גזע".

ההדחה מליגת האלופות עולה למכבי תל אביב באובדן הכנסות שמוערך במעל 15 מיליון דולר כאשר העפלה לשלב הבתים של הליגה האירופית עשויה לפחות להכניס למועדון כמה מיליוני יורו בודדים. במועדון כבר אמרו בסיום המשחק שלמרות ההדחה אין כוונה לשחרר שחקנים מובילים גם מכיוון שאחת המטרות הבאות היא העפלה לשלב הבתים של הליגה האירופית ובעיקר מכיוון שבקבוצה מעריכים שמאבק האליפות צפוי להיות קשה יותר השנה. הצהובים יערכו אימון נוסף בלרנקה ויחזרו ארצה רק בשעות הערב. ביום שישי הקרוב תערך הגרלת הפלייאוף בליגה האירופית בה מכבי תהיה מדורגת.