הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

זהבי: "נכשלנו באירופה, אבל זה ישפיע עלינו לטובה בליגה"

תחושת החמצה במכבי לאחר ההדחה מול אסטרס. הכוכב ציין: "היום שבנו לשחק כמו קבוצה, נתרגל למאמן החדש". קרויף: "זה מאכזב, אבל כעת נפתח דף חדש. לכולם אצלנו יש רעב גדול"

שירלי בר דיין, שליחת ערוץ הספורט לקפריסין  28.08.14 - 22:44

במכבי תל אביב ציפו לעוד מסע ממושך ומוצלח באירופה. הם ממש לא ציפו למצוא את עצמם מחוץ למפעלים היבשתיים כבר בחודש אוגוסט. אבל בשורה התחתונה, האלופה הודחה הערב (חמישי) גם ממוקדמות הליגה האירופית, למרות ניצחון 1:3 על אסטרס טריפולי מיוון, בגלל ההפסד 2:0 במשחק הראשון בחוץ.

זעזוע גדול עבר על המועדון בשבוע האחרון, ואם לא מספיקים המצב הבטחוני והעובדה שאת משחקי הבית מכבי מארחת בקפריסין, הגיע אוסקר גארסיה והודיע על פרידה. פאקו אייסטראן שהגיע במקומו ישב ביציע ורשם בפנקס, ג'ורדי קרויף תיפקד כמאמן לעת מצוא על הקווים, והשלישייה של ברק בדש, ערן זהבי וראדה פריצה ניסתה לייצר מהפך מדהים - אבל זה פשוט לא הספיק.

"היו לנו הזדמנויות", אמר קרויף במסיבת העיתונאים לאחר המשחק, "אבל אני מאוד גאה בשחקנחים, הם עבדו בצורה מדהימה. זו הדחה עצובה, ציפינו להמשיך לשחק באירופה וזו אכזבה. היו הרבה דברים שקרו במהלך השבוע, אבל אני חושב שהאוהדים יכולים להיות גאים ולראות שיש רעב גדול בקבוצה. ממחר מתחיל עידן חדש, הקבוצה תיראה אחרת ואני מאמין שיהיה טוב".

המנהל המקצועי ההולנדי הסביר מה עבר על הקבוצה: "כזה הוא הכדורגל, היו לנו מצבים גם במשחק ביוון וגם היום. ההתמודדות הייתה מסובכת. כשאתה מתחיל בפיגור, יש תסכול. צריך לעבוד קשה ולהיות מרוכזים. אני מברך את אסטרס, מבחינתנו יש הרבה עבודה לעשות. יש לי תשוקה, אמנם צריך לעבוד יותר טוב, אבל כולם יכולים לראות שהמנטאליות של כל הצוות היא באותו כיוון".

"היינו קרובים גם נגד מאריבור, פשוט לא היינו מספיק טובים. צריך לקבל את המצב הזה. לא היה קל לשחק בלי בית, אבל יש לנו עוד הרבה להציע. אני מאמין שהקבוצה תשתפר. השחקנים מאוד רוצים להוכיח את עצמם, ואפשר להגיד בבירור שיש רעב, וזה גורם לי גאווה", סיכם קרויף.

"אנחנו גאים במשחק שהצגנו", הצהיר ערן זהבי, "הגענו להרבה מצבים, זה היה כל כך קרוב. היינו יכולים לעלות, חבל. אנחנו לוקחים את הדברים הטובים מהמשחק, ממשיכים קדימה וננסה להגשים את יתר המטרות שלנו".

הכוכב של מכבי התייחס לתהפוכות שעברו על המועדון: "החלפנו מאמן וזו תמיד תחושה קצת מוזרה, זה המצב שקרה במועדון. אנחנו באים למגרש במטרה לתת את הכל. המשחק הזה הלך טוב ונראנו טוב. יש לנו מאמן חדש ונתרגל אליו. נכשלנו באירופה, אין שום תירוץ. כעת נשארה לנו הליגה, אבל זה יעשה לנו טוב. אין אף קבוצה שמשחקת באירופה, הליגה תהיה הרבה יותר חזקה. נעשה מאמצים כדי לשמור על האליפות שלנו".

"גם נגד מאריבור וסנטה קולומה לא שיחקנו בבית, וזה לא נוח לשחק בקפריסין", הזכיר זהבי, "אני לא אוהב לתרץ כי זו לא המנטאלית של מכבי תל אביב, אך זה המצב. לא היה לנו יתרון ביתיות, ואם כן היה, זה היה נראה אחרת. יש דברים שהם מעבר לכדורגל. אנחנו פה בשביל להישאר. אני יודע שיש ממני ציפיות ושמח על כך. אף אחד לא מצפה שאכבוש שוב 30 שערים. היום שיחקנו כקבוצה יותר מכל שאר המשחקים האחרים, וזה מה שהיה חסר לנו מתחילת העונה, לא הרגשנו כקבוצה. היום היינו חזקים ולא איבדנו שום דבר מהקבוצתיות של מכבי תל אביב וננסה להמשיך ככה".