הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הארגון שעזר לבית"ר. "נגן על כבודו של העם היהודי"

בלעדי: ההצדעות במועל יד; ההחלטה לבוא (כמעט) לכל מגרש בו קבוצה ישראלית תשחק ("ב"ש זה הפועל, שמאל. בהם לא נתמוך"); המשטרה שלא התערבה. ראש "הליגה להגנת יהודים" מספר בראיון מצרפת על הזווית שלו ושל חבריו לאירועים החמורים בשרלרואה

מיכאל וינסנדט
מיכאל וינסנדט  20.07.15 - 11:45

את יום חמישי, אוהדי בית"ר ירושלים - ולא משנה אם הם מארגון לה פמיליה או לא - כבר לא ישכחו. משחק החוץ בשרלרואה, שהיה אמור להיות עוד חלק מרגש בעונת החזרה לאירופה, הפך למשחק שנצבע באור שלילי בעקבות התפרעויות אלימות, זריקת אבוקות, חפץ שפגע בשוער היריבה, והמון אי ודאות סביב עתיד המועדון.

אבל לא רק אוהדי בית"ר ירושלים היו בשרלרואה. מתוך כ-800 צהובים-שחורים ביציעים בבלגיה, ניתן היה לראות גם כאלה שהגיעו במיוחד מפאריס, כ-100 במספר, שמשתייכים לארגון שנקרא "הליגה להגנת יהודים (LDJ)", ארגון שסמלו הוא אגרוף שחור על רקע צהוב, שכמוהו ראינו לא מעט ביציעים בבלגיה. כעת, בראיון בלעדי לאתר ערוץ הספורט, מספר ראש הארגון, שהעדיף להישאר בעילום שם, על ההחלטה להגיע לבלגיה, מנסה למצוא הסבר להתנהגות ביציעים, ומבטיח: "נמשיך להגיע למשחקים של קבוצות מישראל באירופה".

מה אתה אומר על הטענות שאתם אלה שיצרתם את כל הפרובוקציות והבלאגן בשרלרואה?
"עדיף שהם (אוהדי בית"ר ירושלים, מ.ו.) יאשימו אותנו, כדי שימנעו מהנזק שזה עלול לגרום להם".

ההגעה לשרלרואה הייתה יוזמה שלכם או שקיבלתם קריאה לעזרה מאוהדי בית"ר ירושלים?
"יוזמה שלנו".

תאר קצת את התחושה מסביב כשהגעתם בעיר. מה הלך שם? מה היה הניצוץ שהדליק אתכם?
"ההצדעות הנאציות במועל יד שרפו לנו את הפיוזים. זה מה שהלהיט את האווירה".

ולא הייתה שום תגובה מצד כוחות הבטחון, המשטרה המקומית?
"שום התערבות, הם לא עשו כלום".

באותם רגעים, הרגשתם צורך להגן על עם ישראל?
"ברור. אנחנו מגנים על הכבוד של ישראל ושל העם היהודי. השואה מבחינתנו זה דבר קדוש. לירוק על 6 מיליון קורבנות זה דבר חמור מאוד".

האם המשטרה הבלגית עצרה אחד מכם?
"לא, אף אחד. אין שום סיבה שיעצרו אותנו".

שמעתם על כל הביקורות שהיו לאחר המשחק? היו שטענו שבכלל לא הייתם צריכים להיות שם.
"הנוכחות שלנו, מטרתה אך ורק להגן. בכל אירוע ספורטיבי מהסוג הזה יש דגלים של פלסטין, חולצות של דיודונה (קומיקאי צרפתי אנטישמי), הצדעות נאציות במועל יד ועלבונות על ישראל ועל העם היהודי. בטוח ראיתם את הווידאו שרץ ברשת כאשר הם צועקים לעברנו: 'יהודים מלוכלכים'".

האם ההגעה שלכם למשחקים ברחבי אירופה כדי לתמוך באוהדים הישראלים הולכת להיות קבועה? ביום חמישי הפועל ב"ש יוצאת למשחק בשוויץ מול תון.
"לא. לחלוטין לא. באר שבע = הפועל = שמאל. זו לא האדיאולוגיה שלנו. לעומת זאת, היינו בלימוז' בשנה שעברה במשחק של מכבי ת"א ביורוליג".

יש לך מסר להעביר לתושבי מדינת ישראל?
"נהיה נוכחים בכל אירוע (ספורט או אחר) שישראל תהיה מיוצגת בו, על מנת להגן ולמנוע מעשים מחליאים כמו שראינו בבלגיה".