הבלם ג'וליאן בן חיים יגיע להתרשמות בחיפה

היהודי שגדל בבאסטיה ינסה להרשים. דוס סנטוס ומנחם יפתחו בגומלין מול שטרסבורג

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  31.07.19 - 15:40
תחילת כתבה

0:2 זו התוצאה שבמכבי חיפה חולמים עליה לקראת משחק הגומלין מחר (חמישי) מול שטרסבורג במוקדמות הליגה האירופית. הסיכוי לא גבוה אבל הטירוף של הקהל לפני המשחק והאמונה שהחדיר נשיא המועדון יעקב שחר בשחקנים גורמת לאווירה במועדון ואמונה שתוצאה כזו בהחלט אפשרית.

בינתיים, הירוקים הודיעו שהבלם היהודי, ג'וליאן בן חיים, הגיע היום למספר ימי התרשמות במועדון. השחקן בן ה-22 גדל באקדמיה של באסטיה הצרפתית ושיחק בליגה השלישית והחמישית בצרפת. הוא צפוי לעבור בדיקות רפואיות ולהצטרף לאימוני הקבוצה לבקשת הצוות המקצועי. קבוצתו האחרונה של בן חיים הייתה מריניאן ג'יניאק, שירדה בתום העונה לליגה הרביעית.

מרקו בלבול יקבל החלטה הערב לגבי ההרכב שיפתח. כפי שפורסם בערוץ הספורט, ירדן שועה לא תורגל בימים האחרונים ובמקומו מוחמד עוואד קיבל את חולצת ההרכב, אבל גורמים במועדון ועוואד באופן אישי מבינים שבלבול עוד לא קיבל החלטה סופית. המאמן מתלבט לגבי העמדה הנוספת לצד ניקיטה רוקביצה ובין רז מאיר לארנסט מאבוקה. אליסון דוס סנטוס יפתח במקומו של עאיד חבשי שהורחק. "עד שלא יגיע בלם נשתמש בשחקנים, גם אם יש כאלו שלא היו בתוכניות המקצועיות עד לפני תקופה", אמר גורם בקבוצה, "לפעמים חלומות מתגשמים".

סאן מנחם יחזור להרכב ונראה שאחרי השיחה שניהל המגן עם יעקב שחר והקנס שקיבל על התנהגותו, הוא חוזר בהדרגה לעניינים ויקבל הזדמנות שווה. דולב חזיזה שלא פתח במשחק בצרפת צפוי להחליף את מקסים פלוקשצ'נקו ב-11.

מרקו בלבול הקרין אתמול קטעים מהמשחק האחרון מול שטרסבורג. המאמן העיר על עמידה לא נכונה בהגנה ודרש יותר לחץ על מובילי הכדור של הצרפתים. "צריכים להבקיע גול מהיר, אחרת הסיכוי שלנו להשיג משהו הוא אפסי", אמרו שחקנים בחיפה.

הרכב משוער: גיא חיימוב; רז מאיר (ארנסט מאבוקה), אליסון דוס סנטוס, רמי גרשון, עופרי ארד, סאן מנחם; נטע לביא, יובל אשכנזי, דולב חזיזה; ירדן שועה (מוחמד עוואד), ניקיטה רוקביצה.