הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מוריניו: רפאלוב שחקן אינטיליגנטי ומנוסה

צפו במנג'ר טוטנהאם מחמיא לישראלי: "נע נהדר ללא כדור"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  29.10.20 - 14:12

כשהיא בעיצומה של פתיחת עונה פנטסטית, עם ארבעה נצחונות מחמשת המשחקים האחרונים (ולא פחות מ-20 שערים באותו פרק זמן), טוטנהאם תנסה להמשיך בקצב הזה כשתפגוש הערב (חמישי) את אנטוורפן וליאור רפאלוב, במסגרת המחזור השני של הליגה האירופית. אבל עם כל הכבוד למשחק, שבוודאי יהיה מעניין, ההצגה האמיתית במשחק שמנהל ז'וזה מוריניו - היא מסיבת העיתונאים של ז'וזה מוריניו. ואתמול, הוא כהרגלו היה מאוד מעניין.

בפתח דבריו, מוריניו התייחס ליריבה שלו - ושיבח גם את אחד השחקנים המרכזיים שלה, ליאור רפאלוב: "יש להם מבנה טוב בקישור וההתקפה, עם שילוב של הכוח והניסיון של אמבוקאני וחוכמת המשחק, והתנועה ללא כדור של רפאלוב". הישראלי, שצפוי לפתוח בהרכב של הבלגים, זכה למחמאה מאחד שראה דבר או שניים.

לצד השאלות הרגילות על המגרש ויחסי הכוחות, מוריניו נשאל גם על שחקנו, גארת' בייל, שמשתלב בהדרגה במשחקי הקבוצה. הוולשי, שמגיע אחרי הרבה זמן ללא משחק פעיל, שיחק 62 דקות במחזור הקודם נגד לאסק לינץ - ואמור לפתוח גם בבלגיה.

הפורטוגלי נשא את נאום ההגנה על בייל - הן על ימיו בטוטנהאם, אבל גם על תקופתו בריאל מדריד. "ההתנהגות שלו כשחקן קבוצתי היא נפלאה. לאט לאט הוא גם מגלה את היכולת שלו. אנחנו רואים את זה גם בנתונים, כיצד הוא עובד מצוין. אני חושב שנגד אנטוורפן נראה שבייל ביכולת טובה, ובתקווה הוא יוכל להצליח, כי הוא עובד מאוד קשה".

ומה באשר לזמן בריאל? בייל היה דמות שנויה במחלוקת במדריד, וזכה ללא מעט ביקורות על הגישה והיכולת. מוריניו, עוד אחד שהיה בריאל בעברו, חולק על הנחת היסוד הזו: "מה שהציבור חושב עליו זה דבר אחד, אבל יש גם עובדות", הוא אמר בהתייחס לרקורד של בייל בריאל.

"הייתי שמח שדעת הקהל עליי תהיה לא טובה, ואני אזכה ארבע פעמים בליגת האלופות. לי יש רק שתי זכיות. העובדות הן שבייל עשה את ההבדל עבור ריאל. בתקופה שלו, הם זכו בארבע אליפויות אירופה בחמש שנים. אצלנו", הוא הקביל, "הוא משמש דוגמא אדירה לכולם. שחקן גדול כמוהו ישב 90 דקות על הספסל בברנלי, לא שיחק דקה ולא אמר כלום".

התרנגולים יגיעו בסגל כמעט מלא לבוסוליסטאדיון: ע"פ הדיווחים באנגליה, מוריניו צפוי לתת לבייל את המקום בהרכב, "הצמד בכותרות" - הארי קיין והונג מין סון - יקבל מנוחה, ומי שצפוי לקבל הזדמנות בחוד יהיה קרלוס ויניסיוס, שהגיע בהשאלה מבנפיקה. טוטנהאם תנסה להמשיך את הרצף החיובי מבחינתה, ואולי גם לקבל שער בכורה מבייל - שקיבל מהמאמן שלו את האמון האפקטיבי ביותר, דרך התקשורת.