בגלל הפציעה: טיוס שוחרר מהנבחרת

הסנטר, שלא עלה למחצית השניה בהפסד לאוקראינה, יחזור ארצה בהקדם. שיבק נשאר בלי תירוצים: "טיוס ודייויד בלו היו יכולים לעזור לנו"

רועי גלדסטון, שליח ערוץ הספורט לסלובניה  05.09.13 - 23:00
תחילת כתבה

שנהיה לראש ולא לזנב. זו אחת הברכות הנפוצות בראש השנה, אבל מסתמן ששחקני נבחרת ישראל גידלו לעצמם ביומיים האחרונים זנב ארוך במיוחד. במקום להיות עם שני ניצחונות משני משחקים, שעל הנייר נחשבו לקלים ביותר - מול בריטניה ואוקראינה - שחקניו של אריק שיבק מוצאים את עצמם עם רגל וחצי בחוץ, כרטיס טיסה ביד וקבלת "פטור ושמור" מהדיוטי פרי בארנק. ישראל הפסידה היום (חמישי) 74:67 לאוקראינה ונראה שהיא בדרך החוצה מהיורובאסקט. מי שכבר חוזר לארץ הוא אלכס טיוס.

לאחר פגישה בין הצוות הרפואי לבין השחקן, נקבע כי טיוס לא יוכל עוד לשחק באליפות אירופה בסלובניה ויחזור לישראל בהקדם האפשרי. טיוס שיחק במחצית הראשונה נגד אוקראינה ובהפסקה התלונן על כאבים ולא חזר לפרקט עד תום המשחק. כבר לפני האליפות היה ברור ששחקן מכבי ת"א אינו כשיר לגמרי, וכעת לוודאי תעלה השאלה מדוע הוא זומן מלכתחילה?

"שיחקנו נגד נבחרת טובה שלדעתי עדיפה על בריטניה", אמר מאמן נבחרת ישראל אריק שיבק, "אני לא רוצה להגיד שאני מתבייש בשחקנים. נתנו הרבה מאמץ והצלחנו לחזור וזה לא עבד. אני לא רוצה להשתמש במילים כמו רעידת אדמה, כי זו אותה נבחרת ב-4 השנים האחרונות שהגיעה לאליפות אירופה פעמיים. לא מגיעים לכאן אם אין דרך".

אז מה הסיבות לטענת שיבק? "יש חוסר של שחקנים. למשל , אלכס טיוס ודייויד בלו היו יכולים לעזור לנו מאוד. אני לא יכול להסביר היום את ההחטאות של עומרי ושל ליאור, אלו אותן קליעות שאני מכיר טוב עוד בצעירותי. אני לא רואה את הדברים בצורה שלילית כאילו הנבחרת לא נלחמת ולא רוצה. אני דוחף את האנשים שלי לקראת המשחקים. אנחנו משתדלים לעבוד מלמטה".

"זו אכזבה גדולה מאוד", אמר עידו קוז'יקרו בסיום, "רצינו יותר וניסינו יותר, אך קשה להסביר את החולשה שלנו בדברים פשוטים ובסיסיים. נכון שאוקראינה היא לא מאריות אירופה, אבל גם אנחנו לא. ההגנה תיפקדה יחסית בסדר, פשוט לא הצלחנו בדברים פשוטים בהתקפה. אנחנו לא מורידים את הראש ונעשה את המקסימום כדי להשיג תוצאות טובות יותר. כרגע אנחנו ראויים לכל ביקורת עניינית. אני לא מאשים אף אחד".

יניב גרין נראה באפיסת כוחות כששוחח עם שליח אתר ערוץ הספורט. "אנחנו עדיין יכולים להשיג שלושה ניצחונות ולעלות, אבל אנחנו לא בשיא שלנו וזה יהיה קשה. אין מה להוציא את הלכלוך עכשיו, סיכומים נעשה רק בסוף. היום דווקא הראינו קצת אופי שהיה חסר לנו. זה לא סוד שיש לנו בעיות בנבחרת, אבל אני לא אכנס אליהן עכשיו. לא התגברנו על הבעיות שהיו בהכנה".